Beş safkan kapıştı, geç başlayan önde bitirdi…

19 Haziran 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Şadi Eliyeşil Koşusunu, Cem Özbelge’nin sahibi ve yetiştiricisi, Hasan Boyraz’ın ise antrenörü olduğu Peekaboo (5y da Toronado – Al Radda, Iffraaj) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Baba Dallas (Justenuffhumor) elde ederken, Lex Tallionis (Three Valleys) üçüncü, Ardaşah (Perfecto) dördüncü, Kuzey Kafkasyalı (Luxor) ise beşinci olarak pistten ayrıldılar.

Peekaboo (Halis Karataş)

Geç başladı erken bitirdi…

Bu yıl start aldığı bazı yarışlarda olduğu gibi startı ağır almasına rağmen özellikle son düzlüğü çok iyi koştuğu yarışta kariyerinin çim pistteki en iyi performansını Kv-8 mücadeleyi kazanarak elde eden Peekaboo, aynı zamanda bir yarış önce 1600 metrede geride bıraktığı Baba Dallas’a da rövanşı vermemiş oldu.

Peekaboo’nun 2 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde Ardaşah liderliği aldı. İkincilikte Kuzey Kafkasyalı daha sonra Baba Dallas ve Lex Tallionis şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Ardaşah liderliğini korurken yine ikincilikte Kuzey Kafkasyalı, hemen içinde Baba Dallas sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Ardaşah ve Kuzey Kafkasyalı arasındaki mücadeleye orta kulvardan Baba Dallas dışından Lex Tallionis ve en dış kulvardan Peekaboo’nun katıldılar. Son 200’de beş at arasındaki zevkli mücadelede en dış kulvardan çok güçlü gelen Peekaboo, usta jokeyi ile son metrelerde rakiplerine hakim olup yarım boy farkla ve 1’23″59’luk derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Peekaboo (Halis Karataş)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir