Beyaz Bayrak-Ayna Profesörü GÖKYÜZÜ…

29 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Kosova koşusunu, Canan Korucu’nun sahibi olduğu, Mesut Bekiroğulları tarafından yetiştirilen ve İbrahim Bekiroğulları tarafından antrene edilen Gökyüzü (7y ak Kaizbert – Mansure, Sa’d 27) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Soydere (Berksoy) elde ederken, mücadeleden Özüdoğru (Ateştopu) üçüncü, Demirperde (Altaha) dördüncü, Gülhatmi (Tamerinoğlu) ise beşinci olarak ayrıldı.

İkinci baharını yaşıyor…

1900 metre çim pistte koştuğu 12’inci yarışında 12’inci kez zaferle ayrılan Gökyüzü, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Akın Sözen ile birlikte start aldıkları üçüncü koşudan da yine bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak galibiyetle ayrılırken, ilerleyen yaşına rağmen adeta ikinci baharını yaşadığını gösterip kariyerine de bir Grup zaferi daha eklemeyi başardı.

Demirperde’nin 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde bilinen stili ile Gökyüzü liderliği aldı. İkincilikte Sülünbike daha sonra Pıtır ve Soydere sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Gökyüzü liderliğini korurken yine ikincilikte Sülünbike, arkalarında içte Soydere, dışında Pıtır daha sonra Özüdoğru, Gülhatmi ve İstanbul Muhafızı vardı. 1000-800 startları bu şekilde geçildikten sonra 600’de Gökyüzü lider, Sülünbike takipte gerilerden Soydere, Özüdoğru ve Pıtır’ın atakları ile düzlüğe çıkıldı. 400’de pistin ortasında Gökyüzü liderliğini korurken dışından Özüdoğru onun dışından Soydere’nin kuvvetli atakları görüldü. Son 200’de bu üçlü mücadeleye bariyer dibinden Demirperde’de katılmaya çalıştı. Rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık veren Gökyüzü yarım boy farkla ve 2’07″58 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Gökyüzü (Akın Sözen)News Reporter

10 thoughts on “Beyaz Bayrak-Ayna Profesörü GÖKYÜZÜ…

 1. Deden,Babadan arap atçısıyım.Bu kaizbertlerin yavruları yarımkan degilse bende atçı değilim.Arap atçılığını bu yarımkanlar nedeniyle bırakacağım.Hiç olmazsa İngiliz atçılığında bu şaibeler yok

 2. Bu senenın en Rezil Rüsva Yarışı bu herhalde
  GR 1 Atları sahada ama sanrsın K-V6 koşuyor hepsi
  Hepsi Gökyuzu kazansın diye koşmuşlar ,bu kadar bellı
  etmeseydınız bari

 3. Düzeltiyorum.Kaizbert İngilizleri yüzünden Arap atçılığını bırakıp İngiliz atçılığına başlayacağım.

 4. Arada çıkıp kaizbert yarım kan ise temsilcileri ne kadar kazanmış sıralamaya girememişler diyen arkadaşlar hesap makinelerinizi elinize alıp artık hesaplayalım 2022 den sonra hesaplar karışacak 😂

 5. Kamu Denetçisi Kurumu başkanı işi ne kadar biliyor? Bunun iç yüzünü anlatacak bir Arap atçısı aşığı yok mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir