BEYAZIŞIK’dan ‘beyaz bayrak-ayna’ Grup galibiyeti…

17 Ağustos 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 Mehmet Ali Kiper koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Abdullah Çiftçi’nin yaptığı Beyazışık (3y ke Altaha – Kızılgüneş, Tamerinoğlu)  jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Doğan Kardeşler (Cankardeşler) elde ederken, Neverland (Cankardeşler) üçüncü, Kayafatih (Kayayürekli) dördüncü, Karacabey Şahı (Sonalp) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kum pistte geçilmezliğini korudu…  

Hayatının ilk iki startında kum pistte kazanmayı başaran daha sonra start aldığı çim koşularında beklenen performansı sergileyemeyen Beyazışık, bugün yeniden ayak bastığı kum pistte son günlerin formda jokeyi Vedat Abiş idaresinde start çıkışından sonra aldığı liderliği rakiplerini yanına dahi yaklaştırmadan bir beyaz bayrak-ayna yaparak kazanırken, hem ilk grup galibiyetine imza attı, hem de kum pistte start aldığı üçüncü koşudan da galip ayrılarak bu pistteki geçilmezliğini sürdürdü.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir