Beyoğlu Koşusunda zafer ALTINSİMA’nın…

16 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Beyoğlu koşusunu, Resul Ünlü’nün sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Seit Kan’ın yaptığı Altınsima (3y de Kırdemirkır – Queen Of The Storm, Indigo Red)  jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Repair Man (Smart Robin) elde ederken, Cool Star (Torok) üçüncü, Talha Paşa (Torok) dördüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Altınsima (Mehmet Akyavuz)

İlk sentetik koşusunda gelen Grup galibiyeti…  

Gazi koşusunda istediği sonucu elde edemeyen Altınsima ara ara birlikte olduğu jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlük dönüldükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla 200’de öndeki rakibini yakaladı ve aynaya kadar olan mesafede onunla giriştiği mücadeleyi lehine çevirerek kazanmayı başarırken, aynı zamanda sentetik pistteki ilk yarışında ilk G2 zaferini elde etmiş oldu.

Rock Solid ve Sound Of Heart’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Repair Man liderliği alırken ikinciliğe Sforza Ring girerken daha sonra Sword Master ve Sound Of Heart sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Repair Man liderliğini korurken yine ikincilikte Sforza Ring arkalarında Sword Master daha sonra Sound Of Heart ve Talha Paşa şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Repair Man halen lider, Sforza Ring takipte, daha sonra Sound Of Heart ve Jefe De Jefes sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Repair Man ikinciliğe giren Jefe De Jefes’in önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Repair Man liderliğini korurken ikinciliğe Altınsima girdi. 200’de dıştan gelen Altınsima öndeki Repair Man’i yakaladı ve onunla giriştiği mücadele aynaya kadar sürerken koşuyu baş farkı ve 2’12”56 bitiriş derecesi ile Altınsima kazandı.

News Reporter

4 thoughts on “Beyoğlu Koşusunda zafer ALTINSİMA’nın…

  1. Kazanan ve Mehmet Akyavuza tebrikler.
    AltınSima 29 RepairMan 22 yarış koşmuşlar ve ilk ikideler.
    Bu kadar at koşmak ne kadar doğru sektör nereye gidiyor gerçekten düşündürücü.

  2. Gazının en büyük favorisi bu at olurdu tabi adanada her hafta koşturmasalar idi mundar ettiler cesur yüreği

  3. Repair Man bence harika bir at. Ben çimde daha da başarılı olabileceğini düşünüyorum özellikle de uzun mesafelerde. İkincilikleri çok aldatmasın, bu atta çok daha iyilerini yapabilecek bir potansiyel görüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir