BİLİRHAN sentetik pistte geçilmiyor!

17 Ekim 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G1 Haralar Koşusunu, Ömer Bilir’in sahibi, Tahir Şimşek’in yetiştiricisi ve Osman İpek’in antrenörü olduğu Bilirhan (3y ae Turbo – Gardenya, Bilgin), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Deniz Şövalyesi (Gelibolu) elde ederken, mücadeleden Canmete (Tamerinoğlu) üçüncü, Balıkçıkral (Baba Mevlüt) dördüncü, Toramankaya (Yüreklikaya) ise beşinci olarak ayrıldı.

Bilirhan (Akın Sözen)Sentetik pistte ikinci Grup galibiyeti…

Yarış hayatına 5 Haziran 2021 Cumartesi günü Ankara’da çim pistte katıldığı 1300 metre mesafeli Doruhan (Şartlı-1) Koşusunu kazanarak başlayan Bilirhan, ardından Ankara’da 3 yarış daha koştu ve bunlardan sonuncusu olan 1400 metre çim pistteki Şartlı-4 mücadeleyi kazandıktan sonra rotasını İstanbul’a çevirdi.

İstanbul’da önce G2 Aziziye Koşusunda üçüncülük elde edip sonrasında çim pistte Kv-8 Nevzat Zaimoğlu ve sentetik pistte G2 Akbatur Koşularını kazanan klas tay, 2 Ekim tarihinde Ankara’da koştuğu Hatay Koşusunu altıncı tamamlayıp 2 hafta aradan sonra ilk Grup galibiyetini elde ettiği sentetik pistteki Haralar Koşusuna katılmak için yeniden İstanbul’a geldi.

Startla birlikte koşunun liderliğini yapmaya başlayan Bilirhan, koşunun hiçbir yerinde bu pozisyonunu kaybetmedi. Son düzlüğe de sermayeli bir şekilde önde çıkan safkan, kendisine düzlükte en çok yaklaşabilen Deniz Şövalyesi’ni Akbatur Koşusunda geçtiği gibi bir kez daha geçerek 2 boy farkla ve 1’32”63’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim olurken, sentetik pistte 2’de 2 yaparak geçilmezliğini korudu.

News Reporter

1 thought on “BİLİRHAN sentetik pistte geçilmiyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir