BİLİRHAN’dan Kaizbert temsilcilerine geçit yok!

11 Mayıs 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Saim Önhon Koşusunu, Ömer Bilir’in sahibi, Tahir Şimşek’in yetiştiricisi ve İsmet Tekinalp’in antrenörü olduğu Bilirhan (4y ae Turbo – Gardenya, Bilgin), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Vizigot (Kaizbert) elde ederken, mücadeleden Kıyıcı (Kaizbert) üçüncü, Rüzgar Kaan (Joker) dördüncü, Sarıyerli (Kaizbert) ise beşinci olarak ayrıldı.

Bilirhan (Halis Karataş)

İstanbul çiminde ilk Grup zaferi…

Yarış hayatının 17’inci startında 8’inci birinciliğini elde eden Bilirhan, kariyerinin 5’inci Grup zaferine imza attığı mücadelede aynı zamanda İstanbul çim pistindeki ilk Grup galibiyetini gerçekleştirdi.

Startla birlikte Vizigot’un liderliği aldığı koşuda Bilirhan hemen arkasında ikinciliğe yerleşti… Bu iki at son virajı da aynı şekilde dönüp son düzlüğe de ilk iki sırada çıktılar. Mücadele son düzlükte Vizigot’un kaçması ve Bilirhan’ın onu kovalaması şeklinde devam etti. Bilirhan bütün yarış boyunca yakalamaya çalıştığı rakibine son 200’de dışından hücum eden Kıyıcı’ya takılarak yaklaşmaya başladı. Son 100’de birbirine çok yaklaşan 3 safkandan, içindeki ve dışındaki rakiplerine son metrelerde hakim olan Bilirhan, iki Kaizbert temsilcisinin arasından bir baş farkı ve 1’31”82’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.News Reporter

6 thoughts on “BİLİRHAN’dan Kaizbert temsilcilerine geçit yok!

 1. Helal olsun.Şu kaizbert yarımkanları arap atçılığından çıkmadıkça bu ülkede arap atçılığı yapılmaz

 2. Bir iki sene sonra Arap atlarının yarısı Kaizbert oğlu veyahut torunu olur. Buyrun TİGEM yetiştirmelerinin cenaze namazını kılmaya.. Kamu Denetçisi bu işi ne kadar biliyor???

   1. Aynen Akıncı arkadaşım,,, Arap atı yarış atı değildir,,, Güçlüdür, dayanıklıdır ama yarış işi başka. Biz TİGEM kalkınsın diye arap atlarını koşturarak Türk atçılığının 1 milim ilerleyeceği varsa onada engel oluyoruz. Neremiz doğruki atçılığımız eğri olmasın,, bunu gören bilenlerde susar sesini çıkartmaz, kendi çıkarları uğruna otorite ile papaz olmamak için:(

    1. Katılıyorum size,Faydası olmayan birseyi ısrarla yapmanın akıllıca olduğunu düşünmüyorum.çoğu zaman yurt dışındayım bu işin orijinal halini görüyorum ve üzülüyorum tabii.
     Birçok konuda açık ara geride olduğumuzu belirtmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.