Bir, İki, Üç, Dört; GÜNGÖR BABA…

12 Ekim 2021 Salı günü Diyarbakır’da koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Şartlı-4 koşuda nadir gerçekleşen bir olay yaşandı. 6 tayın katıldığı 1200 metre mesafeli kum pistteki mücadelede start alan Güngör Baba tayları, koşuda ilk dört sırayı elde ederek ilginç bir sonuca imza attılar.

Koşuda birinciliği Necmi Altın ile start alan Yetim Oğlu (Güngör Baba – İasoslu Mef, Ocean Crest) elde ederken, mücadeleden Warrior Storm (Güngör Baba – Elmabağ, Rakan) ikinci, Pirkan Han (Güngör Baba – Speak Me Softly, Dai Jin) üçüncü, Bold Line Suruç (Güngör Baba – Into Star, Yonaguska) ise dördüncü olarak ayrıldılar.First Crop’ta ikinci sırada…

İlk jenerasyon tayları bu sene start almaya başlayan Güngör Baba (Strike The Gold), an itibariyle İlk jenerasyon tayları start alan Aygırlar sıralamasında Papa Clem’in arkasında ikinci sırada yer alıyor. Start alan 20 tayından 8’i yarış kazanmayı başaran aygırın Gökhan babam isimli yavrusu Black Type performans sergilemeyi başardı.

Güngör Baba
News Reporter

2 thoughts on “Bir, İki, Üç, Dört; GÜNGÖR BABA…

  1. Sabırlı ve ardından oğlu Yıldırımbey’ide kaybettikten sonra Strike the Gold’un bu oğlu umarım seneye daha iyi kısraklarla sayısal olarak çok daha fazlasıyla buluşarak pistlerimizle gayet uyumlu bu hattın devamını sağlar

  2. Kaliteli kısraklarla eşleşmesi gerekir. Doğudaki kısrak stoğuyla bu kadarı bile büyük başarı. Potansiyel var ama iş kaliteli kısrakta biter. Sadece aygırla bir yere kadar. Baba tarafı Strike the gold ana tarafı Mountain cat, Türkiye yarışçılığı için arasan bulamayacağın bir kan hattı. Yüksek verim hedefleniyorsa ne yapılıp edilip kaliteli kısraklarla eşleştirmek lazım. Yeni transfer edilen aygırlarla bunu yapabilmek çok daha zorlaştı tabi bu da bir gerçek. Seneye sahaya gelecek taylarının performansı kaderini belirler. Büyük ihtimalle doğuya mahkum olup başarısı orayla sınırlı vasat bir aygır olarak devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir