Bir kez daha yapabilecek mi?

2015 yılında Renk, 2016 yılında Graystorm, 2017 yılında Piano Sonata ve 2018 yılında Hep Beraber isimli taylar ile Gazi Koşusunu 4 yıl üst üste kazanan başarılı jokey Ahmet Çelik, efsane jokeylerden Ekrem Kurt’un kırılamaz denilen rekorunu kırarak adını yarışçılık tarihine altın harflerle yazdırmıştı.

92 yıldır yapılamayanı gerçekleştirip Gazi Koşusunu üst üste 4 yıl kazanan ilk ve tek jokey olarak tarihe geçen genç jokeyin bu seneki koşuda nasıl bir performans sergileyeceği büyük merakla bekleniyor!

Sezon başından itibaren Kurtel Ekürisinin Long Runner isimli tayına binen ve Gazi Koşusunu da bu tayla katılmayı hayal ederken, son dönem yaşanan gelişmelerin ardından ekürinin Kısrak Koşusu galibi The Last Romance isimli tayı ile 93.Gazi Koşusuna katılacak olan Çelik, şayet bu seneki koşuyu da kazanırsa kendi rekorunu daha da geliştirip ‘üst üste Gazi Koşusu kazanma rekorunun’ çıtasını çok daha yüksek bir yere taşıyacak.

Ahmet Çelik

Unutulmaz jokey Ekrem Kurt’un 1971 yılında Minimo, 1972 yılında Akkor ve 1973 yılında Karayel ile 3 yıl arka arkaya kazanma rekorunu kırdıktan sonra geçtiğimiz yıl Yarış Dergisine özel poz veren Ahmet Çelik, eliyle 5 işareti yapmaktan geri kalmamıştı.

Gazi Koşusu jokey birincilik sayıları;

Mümin Çılgın 9

Macar Jokey Horvath 7

Kazım Yıldız 7

Ekrem Kurt 7

Halis Karataş 6

Ertül Cankılıç 4

Ahmet Çelik 4

Reşat Mergin 3

Kadir Altınöz 2

Süleyman Akdı 2

Sedat Okumuş 2

Fuat Çakar 2

Sadettin Boyraz 2

Yaşar Atçı 2

Davut Akdı 2

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir