Birincilik hasreti sona erdi…

18 Haziran 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Ankara Sahil Güvenlik Komutanlığı Koşusunu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi olduğu, Yasemin Topçu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Batuhan Turgul’un üstlendiği Scoutleo (6y da Victory Gallop – Sopran Gath, Galileo) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Rising Sory (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Secret Blood (Hakkar) üçüncü, Dombra (Perfect Storm) dördüncü, Skyline (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

1022 gün sonra kazandı…

2019 yılında 3 yaşlı iken önemli başarılara imza atan ve bu dönem G2 Mehmet Akif Ersoy, G2 Büyük Taarruz, G3 Fehmi Simsaroğlu ve Kv-9 Dinçer Cebeci Koşularını kazanıp, The Last Romance’ın kazandığı G1 Gazi Koşusunda dördüncü olan Scoutleo, Ankara Sahil Güvenlik Koşusu galibiyeti ile tam 1022 gündür devam eden hasretini sona erdirdi. Bir süredir start sorunu yaşadığı için istediği sonuçları alamayan safkan, bugün bu sorunu yaşamayınca çok parlak bir performansla ilk kez düzenlenen kupanın da sahibi olmayı başardı

Rising Sory’nin 3 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde Secret Blood liderliği almaya çalışırken hemen dışından atak yapan Dombra 1800 startı geçilirken aldı. İkincilikte Secret Blood daha sonra Uğurbey ve Skyline sırası ile 1600 ve 1400  startları geçildi. 1200’de Dombra liderliğini korurken yine ikincilikte Secret Blood üçüncülükte Uğurbey daha sonra Scoutleo şeklinde 1000-800 startları geçildi. 600’de Dombra lider Secret Blood yine takipte olarak düzlüğe çıkıldı. Bu arada Uğurbey arızalanarak yarışı bırakmak zorunda kaldı. 400’de Dombra ve Secret Blood müzadelesine dışlarından Scoutleo katıldı. 200’de rakiplerine hakim olan olan Scoutleo aynaya yakın farkı 3 boya çıkartarak 2’16″04 bitiriş derecesi ile koşuyu kazanan safkan oldu.

Scoutleo (Gökhan Kocakaya)News Reporter

1 thought on “Birincilik hasreti sona erdi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir