Birlikte 10’uncu kez kazandılar!

28 Nisan 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda TJK Başkanlarından merhum Tali Çalbatur adına koşulan 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngilizlere mahsus G3/D mücadeleyi, Kazım Yararel’in sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Cheri Cheri Lady (7y dk Luxor – Unı Baby, Flying Spur), jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

1400 Metre çim pistte 7 kısrağın tayın katılımı ile gerçekleşen koşuyu 1’23”14’lük derecesi ile kazanan Cheri Cheri Lady’nin 1.5 boy gerisinde ikinciliği 168 gün aradan sonra ilk yarışına çıkmasına rağmen başarılı bir performans sergileyen Miss Helin (Bin AJwaad) elde ederken, koşuyu Iskra (Mount Nelson) üçüncü, 196 gün ara veren Valencia (Mendip) ise dördüncü oldu.

Kariyerinin 50’inci startında 18’inci birinciliğini elde ederken bunların son 10 tanesini usta jokeyi Sadettin Boyraz ile kazanan Cheri Cheri Lady, 7’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede kazancını da 2.980.818 TL’ye yükseltti.

Cheri Cheri Lady (Sadettin Boyraz)

% 87 Tabela Yüzdesi…

Cheri Cheri Lady’nin annesi Uni Baby, yarış yaşamında 100 kez start almış ve girdiği yarışların 15’ini kazanıp, 18 ikincilik gibi iyi bir performansın yanı sıra, %59 gibi gayet tatminkar bir tabela yüzdesi tutturmuştu.

Cheri Cheri Lady (Sadettin Boyraz)

Cheri Cheri Lady’nin de % 87 gibi harika bir tabela yüzdesi tutturduğu göz önüne alındığında, bu konumda annesini geçtiğini görmekteyiz ve bu hasletin annesinden intikal ettiğini de ifade etmeliyiz. Tabi ki burada Luxor‘un hakkını da bir kez daha vermek gerekir. Yine de Uni Baby’nin babası Flying Spur’un soy ağacı Luxor için önem arz etmektedir.

Flying Spur’un büyükannesi Grand Luxe ünlü kısrak Fanfreleuche kızıdır. Daha önce Luxor için yazdığım yazı ve analizlerde bu hususu hep vurgulamıştım. Bu familya Luxor’un sınıf ürünlerinde kendini zaman zaman göstermiştir. Tabi ki Cheri Cheri Lady’nin anne hattında farklı seviyelerde klas isimleri de görebilmek mümkün. Kısrak maşallah çok formda ve bahse konu niteliklerden başka yazılarımızda bahsetmek mümkün sanırım. (Muslihiddin Gurup)

Tali Çalbatur Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir