BITCOIN bu sene geçilmiyor!

27 Nisan 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus A3 Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Bitcoin (5y di Victıry Gallop – Flashys Song, Songandaprayer), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

1500 Metre kum pistte 6 safkanın katılımı ile gerçekleşen koşuyu 1’34”92’lik derecesi ile kazanan Bitcoin’in ardında ikinciliği koşuya eküri, olarak katılan safkanlardan Ege Derbisi galibi ve Akdeniz Derbisi ikincisi Kinowa (Mountain Cat) elde ederken, mücadeleyi Ömer in My Heart (Artie Schiller) üçüncü, çekilen protestonun kabul edilmesi sonucunda Hot Chocolate (Victory Gallop) dördüncü oldu. Koşuyu dördüncü bitiren Spartacus ise protesto sonucu beşinciliğe atıldı.

Kariyerinin 29’ûncu startında 18’inci birinciliğini elde eden Bitcoin, 5’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadele ile 2019 yılındaki geçilmezliğini korurken, aynı zamanda kazancını da 1.862.150 TL’ye yükseltti.

Bitcoin (Özcan Yıldırım)

Victory Gallop temsilcisi…

Kum pistin kaliteli birçok atını bir araya getiren A3 sınıftaki Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusunda, Adana ve İzmir de bu sene çok başarılı bir sezon geçiren Bitcoin ve Kinowa arasındaki mücadele de, bu yıl harika bir sezon geçiren Bitcoin değerli rakibini bir boyun farkı ile geçmeyi başardı.

Kum pisti seven yavrular veren Victory Gallop temsilcisi Bitcoin’in kısrak babası Songandaprayer bir Unbridled’s Song oğlu olup, Raise a Native üzerine 5×4 akraba olduğunu görmekteyiz.

Bitcoin’in babası Victory Gallop’un da Raise a Native hattından gelen bir aygır olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin’in soy ağacında Raise A Native üzerine üç kez akrabalık tekrarı mevcuttur.

Bitcoin’in pedigrisini ilginç yapan yönlerden biri de büyükanne Flashy’dir kuşkusuz… Flashy’nin babası Wild Again, Hyperion ve Nearco üzerine 4×3 ve 3×4 yakın soy kurguları ile dikkat çekerken, Flashy’nin büyük annesinin de Papila gibi Crimson Satan’ı vermiş değerli bir kısrak üzerine 3×3 yakın akraba olduğunu görmekteyiz.

İlk bakışta dikkat çekmeseler de soy gerilerinde bulunan bazı aktörler pedigriyi etkileyebilir ki,  Bitcoin’in kaliteli anne hattında bunu çok rahat gözlemlemekteyiz. (Muslihiddin Gurup)

Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir