BITCOIN’e kum pistte mesafe fark etmiyor!

23 Şubat 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus A3 Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası Koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Bitcoin (5y dg Victory Gallop – Flashys Song, Songandprayer), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1400 metre kum pistte 1’26”11’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

10 Safkanın start aldığı koşuda kariyerinin 16’ıncı birinciliği ve 4’üncü Grup koşu galibiyetini elde ederken, uzun mesafelere yatkınlığı ile bilinen başarılı safkan 1400 metrede start aldığı 5’inci yarışından 3’üncü birinciliğini çıkartırken aynı zamanda kazancını da 1.610.800 TL’ye yükseltti.

Son 48 günde 6’ıncı startını alan Beceriklihan (Kaneko) bir kez daha çok iyi bir performans sergileyip koşudan ikincilik ayrılırken, mücadeleyi Has Yağız (Yonaguska) üçüncü, Hot Chocolate (Victory Gallop) ise dördüncü olarak tamamladı.

Bitcoin (Özcan Yıldırım)

Koşu sonrası yapılan törende Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, kazanan atın sahibi Gülnur Gülerce’ye kupa ve çiçek, Ayrıca Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e de çiçek verdi. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ise kazanan atın jokeyi Özcan Yıldırım’a bir hediye takdim etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası Koşusu 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir