BITCOIN’e Uzun/Kısa fark etmiyor!

6 Nisan 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-9 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası Koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Bitcoin (5y Victory Gallop – Flashys Song, Songandprayer), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1300 metre kum pistte 1’19”69’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı. Startla birlikte numarayı alan ve son viraja gelmeden rakiplerine 3-4 boy fark yapan Ömer In My Heart (Artie Schiller) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, starttan 1 boy tereddütlü çıkan Has Yağız (Yonaguska) üçüncü, Zafer Meydanı (Luxor) ise dördüncü oldu.

Bitcoin (Özcan Yıldırım)

Fappiano üzerine 3*5 akrabalık!

İğdiş olduğu için G1 Akdeniz Derbisi’nde start alamayan Bitcoin‘in annesi Flashy’s Song, Songdanparayer kızıdır ki, bu aygır da Unbridled’s Song‘un oğludur. Dolayısı baba hattı da Unbridled vasıtası ile Fappiano‘ya ulaşır.

Diğer taraftan Bitcoin’in babası Victory Gallop da, babası Cryptoclearance vasıtası ile Fappiano‘ya ulaşır ki, bu durumda Bitcoin’in Fappiano üzerine 3*5 akraba olduğunu görmekteyiz.

Fappiano

Bitcoin’in annesi Flash’s Song’un ülkemizde koşan diğer yavrusu Ateş Kuşu’nu start aldığı 31 koşuda 14 galibiyeti olduğu görmekteyiz. Bu gayet iyi bir birincilik yüzdesi oranıdır. Bitcoin’in de start aldığı 27 koşunun 16’sında birinci olduğunu düşünürsek, kümülatif toplamda Flashy’s Song’un start alan iki tayının kazanma ortalamasının yaklaşık %52 gibi gayet tatminkar bir oran olduğu ortaya çıkar.

Yarış yaşamında start almayan Flashy’s Song’un annesi Flashy iki yarış kazanmış bir kısraktır ve hara yaşamında verdiği Nacho Saint isimli yavrusunun G2 koşuda ikinciliği mevcuttur. Flashy’nin iyi yavrularından biri de Hirscy olup, sınıf koşu kazanan bu atın babası da şu an ülkemizde görev yapan Papa Clem‘dir. (Muslihiddin Gurup)

Bitcoin (Özcan Yıldırım)
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir