Bitcoin’in kardeşinden etkileyici başlangıç…

Gülerce Ekürisine ait 3 yaşlı Gold Opulent (3y de Mendip – Flashy’s Song, Songandaprayer), yarış hayatına dikkat çekici bir galibiyetle başladı.

Ekürinin kendi yetiştirmesi olan ve Suat Demiral tarafından antrene edilen erkek tay, 8 Ocak 2022 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koştuğu Şartlı-1 mücadeleyi, jokeyi Akın Sözen ile en yakın rakibine 2.5 boy fark yaparak 1’25”65’lik derecesi ile kolay bir şekilde kazandı.

Son virajı bariyer dibinde üçüncü sırada dönen Gold Opulent, 400 direği geçildikten sonra önündeki iki rakibinin dışına çıktı ve sonrasında yaptığı etkili sprinti ile finişe kadar olan mesafede farkı açarak birinciliğe uzanırken, bu sezon adından sıkça bahsettirecek taylardan biri olduğunu gösterdi.

Gold Opulent (Akın Sözen)
Gold Opulent (Akın Sözen)

Bitcoin’in kardeşi…

Gold Opulent yarış kariyeri boyunca 42 kez start alıp 6’sı Grup olmak üzere 21 yarış kazanan Bitcoin (Victory Gallop)’in anneden kardeşidir. Çim piste hiç ayak basamayan Bitcoin, sentetik pistte 3, kum pistte 18 kez kazanmış ve 2.5 milyon liranın üzerinde kazanç elde etmiştir. İğdiş olduğu için G1 yarışlara iştirak edemeyen klas safkan, kum pistte A2 sınıfında yarış kazanmayı başarmıştır.News Reporter

7 thoughts on “Bitcoin’in kardeşinden etkileyici başlangıç…

  1. Sedat abi bu işin pirlerinden biridir yakışır güzel yürekli abime. Allah nazarlardan saklasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir