Bizde olsa topa koyarlar!

18 Haziran 2019 Salı günü Royal Ascot festivali dahilinde koşulan G1 King’s Stand Stakes’i jokey James Doyle ile kazanan Blue Point (Shamardal – Scarlett Rose) isimli safkanın, bu yarıştan 4 gün sonra 22 Haziran Cumartesi günü koşulacak G1 Diamond Jubilee Stakes‘e bu sabah itibariyle deklare edilmiş olması, İngiltere’de tartışma ve eleştiri konusu oldu.

Godolphin Ekürisine ait olan ve Charlie Appleby tarafından antrene edilen safkanın 4 gün ara bir başka G1 yarışta start alacak olması nedeniyle yapılan eleştiriler, bizim ülkemizde de zaman zaman bazı eküriler ve antrenörler için yapılan ‘sık koşma’ eleştirilerini hatırlattı.

Godolphin Ekürisinin antrenörü Charlie Appleby’nin bu kararı Avrupa yarış kamuoyunda tartışılmaya devam ederken, Coolmore Ekürisinin ünlü antenörü Aidan O’Brien de Appleby’den geri kalmadı ve yine 18 Haziran 2019 Salı günü Ascot’ta G1 Queen Anne Stakes’te start alıp 5’inci olan Le Brivido (Siyouni – La Bugatty, Dr Fong) isimli 5 yaşındaki atını, Blue Point’in 4 gün ara ile koşacağı G1 Diamond Jubilee Stakes‘e deklare etti!

Bakalım bu iki safkan 4 gün ara ile nasıl bir performans sergileyecekler!

News Reporter

5 thoughts on “Bizde olsa topa koyarlar!

  1. Aynen öyle burda çok bilmişler kaya ekürisini yazıp çizerler ya hep çok koşuyorlar çok koşuyorlar diye işte işte avrupanın göbeğindede yarışçılık aynı varsa atın koşacan tabi.kafkaslı o kadar koşmasa 20 yarış koşup hiç geçilmese ne olacaktı yani şimdi kazandığı açık yarış sayısı bir rekor dünyada yanına gelebilen yok o rakamın.

    1. Kaya ekürisini savunman adamlar ata yarışında ne diyorsa o oluyor, Yakutiye, Aşk ve Gül son yarışlarını kazanıp yarış hayatını uzattılar, Kaya lar yüzünden at yarışından soğudum ve iddia ediyorum ki Türkiyede at yarışı gelişmiyorsa bunun ilk sorumlusu Kayalardı.

  2. Yavuzca çarşamba istanbulda koşup, cuma selimle 63 kilo dragonu geçti bursada.. kafkaslı ayda 4 yarış her hafta pistlerdeydi. Kimse remazan kayayı topa tutmadı. Kimse yahu bu at acaba koşmadığı günler para kazandırsın diye faytona falan koşuluyormu diye sormadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir