BLUE SUNSET ‘seriye devam’ dedi…

3 Eylül 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Uluslararası Trakya Koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Blue Sunset (2y de Air Vice Marshal – Visarno, Kitten’s Joy jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Baahubali (Halicarnassus) elde ederken, Myboytomo (Myboycharlie) üçüncü, Ride The Lightning (Torok) dördüncü, Velox (Land Force) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Seriyi altı koşuya çıkardı…  

Bu yarışa gelene kadar ilk ikisi sentetik pistte olmak üzere toplam beş kez start alan Blue Sunset, bu koşuların tamamında fotoyu önde geçerken yılın en iyi iki yaşlı tayı olma yolunda rüştünü ispat etmişti. Bu koşuya da yine çok iyi durumda gelen safkan son iki startında birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra yapmış olduğu sprintle öndeki rakibini son 200’de yakalayıp yakaladı ve kısa bir mücadeleden sonra ona hakim olarak kazanırken geçilmezlik serisini altı koşuya çıkarmış oldu. Baahubali de başarılı ikinciliği ile bir önceki yarışının kötü izlerini silmesini bildi.

News Reporter

8 thoughts on “BLUE SUNSET ‘seriye devam’ dedi…

  1. Maşallah…Yalnız biraz yorgun gözüktü…Geçen hafta ateşlenmis onunda etkisi olabilir…Su ana kadar jenerasyonunda onu geçebilecek at gözükmüyor belki Caldirandan sonra yeni isimleri konuşabiliriz …

  2. Demek Kurtelin War Front ve Kittens Joy kanlarındaki sürekli ısrarı boşuna değilmiş doğru tercih. helal olsun eküri bu sezon Air vice Marshall ve Tizway tayları ile TJK nın milyon dolarlık aygırlarını ring dışına itti resmen.

  3. Ayhan kurşunun bu kadar sert binmesi beni nasıl üzdüyse , blue sunsetide o kadar üzmüştür diye düşünüyorum. Geri dönüşü nasıl olacak göreceğiz.

  4. Çatalcada arkadaşlarla para topladık 100.000 tl veriyoruz iki yaşlı tayları bekliyoruz.3 lüye 15 yarışla gelecek..Yok şimdi altına yazacaklar nerede diye.

  5. Blue Sunset’in limiti 1600 mt’dir. 3 ve yukarı yaşlarda iyi bir miller olur, daha fazlasını beklemeyin…

  6. Dubai gitmeden dediğin koşularıda koşssun.Sakarya,Çaldıranıda kazansın Ordada Godolpin ve diğer hacıların atlarını geçsin.Sonra nisan ayı gelsin triple c.rown yapsın.Her koşuda favori çıksın.Böyle bir dünya ve at yok.Sahipleri ve fanları kusura bakmasın çok fazla zıplarsan miden bulanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir