BLUE SUNSET’den dört dörtlük başarı…

15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Demokrasi ve Milli Birlik Günü koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Blue Sunset (2y de Air Vice Marshal – Visarno, Kitten’s Joy)  jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Baahubali (Halicarnassus) elde ederken, Hard And Fast (Air Vice Marshal) üçüncü, Resne (Hep Beraber) dördüncü, Oğlumsun (Abjar Academy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Blue Sunset (Ayhan Kurşun)

Geçilmezliğini korudu…  

İstanbul’da ikisi sentetik, biri çim pistte olmak üzere üç kez start alıp hepsinden de galip olarak ayrılan Blue Sunset, ilk kez geldiği Ankara pistinde bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra bariyer dibinden yaptığı etkili ataklarla 200’de rakibini yakaladı ve sonraki metrelerde ona hakim olarak kazanırken hem ikinci grup galibiyetine ulaşmış, hem de geçilmezliğini korumuş oldu. 

Aslan Yürekli’nin 3 boy geç başladığı koşuda ortadan atak yapan Baahubali liderliği alırken ikinciliğe Boston Light girdi. Daha sonra Hard And Fast ve Demirat sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Baahubali liderliğini korurken yine ikincilikte Boston Light şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Baahubali liderliğini korumaya çalışırken en içten Blue Sunset’in atakları görüldü. 200’de içerden gelen Blue Sunset liderliği alıp, kalan metrelerde farkı koruyarak 1 boy farkla ve 1’11”08 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

13 thoughts on “BLUE SUNSET’den dört dörtlük başarı…

 1. Ayakları düz bassın yeni Long Runner yada Call To Victory olacak mı eküri için zamanla göreceğiz.

 2. Hep eleştiri getiriyorduk eküriye, ancak bu sefer iyi taktikle koştular. Atın içeri yatma huyu yüzünden, hemen bariyer dibinde yerini aldı, önünde de Mustafa viraj dönüldükten sonra resmen yol açtı. Kolay kazandı. Aır Vice Marshallın kaybedildiği söyleniyor. Eküriye geçmiş olsun.

 3. Tam mesafe atı kazanan blue sunset ama asıl dikkat edilmesi gereken hard and fast aynı final dance gibi mesafe istiyor bence uzayan mesefalerde her zaman yarişta

 4. Ekürinin sahibi fazla Tv izliyor
  Ekranlarda ,yok az koşan az yorulan gaziyi alır,şansı yuksek
  olur gıbı,Dogrulugu ispatlanmamış yorumların gazına gelmemeli.
  CTV nin izledigi yarış programına uymalı,COSMIC KID te uyulmadı
  goruldu neticesi,Başka Kum yarışı görmemeli bu safkan,bence

  1. Ayhan Kurşun ekurinin baş jokeyi oldu …Tabiri caizse bundan sonra ekurinin bütün baba atlarina Ayhan binecek…

 5. İkinci olan at tipindekilerin Gaziyi kazanma olasılığı fazla artık çok geriden sprint zor artık. Bir yerde ayağına çabuk bitirecek işi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir