Boğaziçi’ne gelemedi, Kentucky Downs’da 2’26″56 ile kazandı!

Amerika’da başarılı antrenör Murat Sancal tarafından antrene edilen ve Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar ile ortağı Maria Sol Aller’e ait olan 4 yaşındaki Yamato (Artie Schiller – Lil Miss Moxie), 12 Eylül 2021 Pazar günü Amerika’nın Kentucky Downs Hipodromunda koştuğu 54.000 $ toplam ikramiyeli koşuyu jokeyi Luis Saez ile kazanmayı başardı.

Recep Avşar’ın aynı zamanda yetiştiricisi de olduğu Yamato 2400 metre çim pistteki koşuyu 2’26”56’lık derecesi ile kazanırken, aynı zamanda Kentucky Downs’da uzun süredir yapılamayan bir dereceye imzasını attı.

Kariyerinin 11’inci startında 6’ıncı birinciliğine imza atan Yamato’nun bu seneki Enternasyonal Boğaziçi Koşusuna kayıt ve hatta at deklaresi yapılmış ancak bürokratik zorluklar nedeniyle ülkemize gelmesi mümkün olmamıştı.

Yamato ve Maria Sol Aller yarış sonrasında…News Reporter

2 thoughts on “Boğaziçi’ne gelemedi, Kentucky Downs’da 2’26″56 ile kazandı!

  1. Merhaba iyi yayınlar ve iyi günler diliyorum, ülkemizde maalesef çok sayıda yarış basını yok, camia ile ilgili haberleri sizden takip edebiliyoruz fakat yeni alım aygırlar ile ilgili haberleri bile 4-5 gün sonra sitenizde okuyabiliyoruz. Oysa yetiştirici, koşucu yarışsever bunları çok önceden sizden öğrenmek ister, gelişmeleri aktarmanızı bekler. Haber ve duyumlar alındıktan çok sonra haber yapmanızın hiçbir haber değeri taşımakatadır. haber günceliğini yitirmektedir. Saygılar.

    1. Selamlar,

      Aygır alımları ticari bir konudur. Sözleşmeyi her iki taraf imzalamadan haberin paylaşılması sıkıntı yaratır.

      Dolayısıylaböyle olmak zorunda maalesef…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir