BONNY BOMB çok farklı…

03 Eylül 2022 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus Kv-8 Korea Racing Authority koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sedat Demiral’ın yaptığı Bonny Bomb (3y dd Hakeem – San Vicente, Victory Gallop) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hermione Granger (Luxor) elde ederken, Anadolu Prensesi (Mendip) üçüncü, Brodbeck (Fast ‘N’ Famous) dördüncü, Fluttershy (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kocakaya ile 7’de 6 yaptı…

Yaz sezonuna İstanbul’da Şartlı-5 koşu ikinciliği ile başlayan Bonny Bomb sonrasında ikisi Kısa vade olmak üzere arka arkaya kazandığı üç koşu kazanmış, Temmuz ayının ortasında start aldığı A3 Yarışseverler koşusunu fotoda kaybederken en az kazanan kadar iyi koşmuştu. Ağustos ayında Kv-8 Dr. Özcan Kızılkaya koşusunu Captain Fantastic ve Cheeky Son’ın önünde kazanarak mesafe ayırt etmeksizin sentetik pistte sezonun en iyi dişi taylarından biri olduğunu ispat eden safkan, bugün çok iyi anlaştığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde grubun en ağır sıkletini taşımasına rağmen sonlarda içerden ve dışardan gelen rakiplerinin önünde bir kez daha kazanırken formunu koruduğunu da göstermiş oldu.

Royal Diadem’in 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Hermione Granger liderliği aldı. İkinciliğe Brodbeck girerken üçüncülüğe doldurarak Royal Diadem girerken daha sonra Bonny Bomb sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Hermione Granger liderliğini korurken ikinciliğe Royal Diadem girdi. Daha sonra Brodbeck ve Bonny Bomb şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Hermione Granger az farkla lider ikincilikte Royal Diadem arkasında Brodbeck ve Bonny Bomb sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Hermione Granger liderliğini korurken ikincilik için Brodbeck ve Bonny Bomb atağa kalkarken en iç kulvardan Anadolu Prensesi’nin de atakları görüldü. 200’de Bonny Bomb öndeki Hermione Granger’in dışına gelip liderliği aldı. Hermione Granger’in en içten Anadolu Prensesi’nin ve dışardan Brodbeck’in ataklarına rağmen yarım boy farkla ve 1’31″07 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bonny Bomb (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir