BORREGO’dan klasikler öncesi başarılı prova…

10 Mayıs 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Dinçer Cebeci koşusunu, Hayrullah Doğan’ın sahibi olduğu, Hayrullah Doğan – Şevket Başev tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Engin Karataş’ın yaptığı Borrego (3y de My Dear Son – Seddifi, Bekmezbey) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Ride The Lightning (Torok) elde ederken, Attolos (Approve) üçüncü, Asmar Dubai (Torok) dördüncü, John Abruzzi (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çıtayı yükseltti…  

Son kez Şartlı-5 koşuda ilk kez çıktığı uzun mesafeyi iyi bir dereceli ve kolay bir galibiyet elde ederek bu yarışa moralli gelen Borrego, bugün bir kez daha birlikte olduğu başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlük dönülür dönülmez en iç kulvardan hamlesini yaptı ve 300’de liderliği alan safkan sonlarda kolaylayarak kazanırken klasik koşular öncesi önemli bir provayı başarı ile geçmiş oldu.

 

News Reporter

5 thoughts on “BORREGO’dan klasikler öncesi başarılı prova…

  1. Borregoyu tebrik ederim rahat kazandı fakat sentetik pistteki aksiyonları çime göre daha canlı geldi bana …

  2. Bir safkan uzunda çift virajlı hele birde Gazi yolunda koşu kazanıyorsa o safkan Gazi için yerini ayırtır. Ayakları düz bassın.

  3. Kazanan at dışında bu koşudan hiç bir at Gazi’de iddialı olamaz hatta katılabilirler mi o da muamma….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir