BOZARSLAN Kocaeli’nde 2’de 2 yaptı…

06 Nisan 2023 Perşembe günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1700 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Kartepe koşusunu, Gökhan Alveroğlu’nun sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Aydın Güven Gönültaş’ın yaptığı Bozarslan (4y aa Özgünhan – Budinkızı, Hisarhan) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kanatlı Tay (Tümöz Bey) elde ederken, Gökalan (Ayabakan) üçüncü, Halim Ağa (Canberktay) dördüncü, Miracle Ko (Uluer) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İkinci grup galibiyeti…

Antalya’daki G3 ikinciliği ile Kocaeli’ne iyi durumda gelen Bozarslan, daha önce birlikte yarış kazandığı şampiyon jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu ön grupta takip edip, düzlükten sonra yaptığı ataklarla liderliği aldı. Sonlarda dışından gelen rakibinin ataklarına karşılık vererek ikinci kez çıktığı Kocaeli pistinde yine kazanmayı başaran safkan aynı zamanda kariyerinin ikinci grup galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dıştan atak yapan Gökalan liderliği aldı. İkincilikte Bozarslan daha sonra Halim Ağa ve Kanatlı Tay sırası ile 1600 startı geçildi. 1400’de atak yapan Halim Ağa liderliği alırken ikincilikte Gökalan daha sonra Bozarslan ve Kanatlı Tay şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Halim Ağa liderliğini korurken ikinciliğe Bozarslan girdi. Arkalarında Gökalan ve Kanatlı Tay sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Halim Ağa az farkla Bozarslan’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400 geçilirken dıştan atak yapan Bozarslan liderliği alırken dışından da Kanatlı Tay’ın atakları görüldü. 200’den sonra Bozarslan ikincilikteki Kanatlı Tay’ın tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1 boy farkla ve 2’01”30 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bozarslan (Halis Karataş)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir