BOZARSLAN sessizliğine sihirbazla son verdi…

26 Ağustos 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Sultansuyu Tarım İşletmesi koşusunu, Gökhan Alveroğlu’nun sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Aydın Güven Gönültaş’ın yaptığı Bozarslan (4y aa Özgünhan – Budin Kızı, Hisarhan) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Demirberke (Turbo) elde ederken, Rüzgardahan (Yakupbey) üçüncü, Tanışık (Turbo) dördüncü, Şahin Mahmut (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Ankara pistindeki ilk Grup zaferi…  

Nisan ayında kazandığı grup yarışı sonrası start aldığı koşularda başarılı sonuçlar almasına rağmen bir türlü fotoyu önde geçemeyen Bozarslan, bundan önceki son birinciliğini elde ettiği usta jokeyi ile tekrar buluştuğu jokeyi Halis Karataş idaresinde ön grupta iyi bir yer tutup düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda içinden gelmeye çalışan Demirberke’nin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kazanmayı başarırken, hem Ankara pistindeki ilk grup galibiyetini elde etti, hem de bu yılki üçüncü Grup birinciliğini yine aynı jokeyi ile elde etmiş oldu.

Demirberke starttan tereddütlü çıktığı mücadelede düzlükte bariyer dibinden hücum ederek rakibini yakalamaya çalıştıysa da, bütün uğraşları ikincilikten öteye geçmedi. Koşunun her yerinde kolay bir tempoda giden Rüzgardahan bugün için rakiplerinin arkasında üçüncülükle yetindi.

News Reporter

2 thoughts on “BOZARSLAN sessizliğine sihirbazla son verdi…

  1. Sihirbaz yine sihrini konuşturdu ama Demirberkenin tereddütlü başlamasıda ona baya avantaj kaybettirdi bakalım rövanş nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir