BOZARSLAN’dan farklı taktikle gelen ilk Grup zaferi…

19 Şubat 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 İzmir Vali koşusunu, Gökhan Alveroğlu’nun sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Aydın Güven Gönültaş’ın yaptığı Bozarslan (4y aa Özgünhan – Budinkızı, Hisarhan) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Rüzgardahan (Yakupbey) elde ederken, Cebebey (Araslı) üçüncü, Bizim (Almaata) dördüncü, Gürobası (Ayabakan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk uzun mesafeli yarışta gelen galibiyet…

İzmir’de start aldığı iki koşuda da oldukça başarılı performans sergileyen Bozarslan son yarışında birlikte olduğu jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu önde kabullenip 1400 startından sonra aldığı liderliği bitişe kadar koruyarak kazanırken kariyerinin ilk grup galibiyetine imza atmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte içten atak yapan Cebebey liderliği alırken ikinciliğe Bozarslan arkalarında Halim Ağa ve Bizim sırası ile 1600 startı geçildi. 1400’de atak yapan Bozarslan liderliği alırken ikincilikte Cebebey daha sonra Halim Ağa ve Bizim şeklinde 1200-1000 ve 800 startları geçildi. 600’e gelinirken Bozarslan lider, Cebebey yine takipte arkalarında Halim Ağa olarak düzlüğe çıkıldı. 400’de Bozarslan liderliğini korurken ortadan Cebebey’in dışından Rüzgardahan’ın atakları görüldü. 200’den sonra Bozarslan ikinciliğe giren Rüzgardahan’ın ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1 boy farkla ve 2’16”56 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bozarslan (Halis Karataş)News Reporter

1 thought on “BOZARSLAN’dan farklı taktikle gelen ilk Grup zaferi…

  1. Beğeniriz kızarız eleştiririz ama şu bir gerçek ki Halis KARATAŞ çok büyük bir usta ve bıraktığında yeri kolay kolay dolmaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir