BOZKIREFESİ güçlü rakibinin yokluğunda istediğini aldı

16 Ağustos 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G2 Aziziye koşusunu, Fedai Kahraman’ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Müceahit Kaya’nın yaptığı Bozkırefesi (3y de Özgünhan – Aytolun, Altaha) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini İsyan Ateşi (Serhantay) elde ederken, Hüküm (Uçanbey) üçüncü, Girdabın Oğlu (Baba Mevlüt) dördüncü, Sürgün Kral (Baba Mevlüt) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk Grup zaferi…  

Son iki startında Zincir Koparan’ın arkasında ikincilikler elde eden Bozkırefesi iyi uyum sağladığı jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu ön grup arkasında takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla öndeki rakibini yakaladı ve onunla giriştiği mücadeleyi sonlarda lehine çevirerek kazanmayı başarırken güçlü rakibinin olmadığı günde kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.

News Reporter

1 thought on “BOZKIREFESİ güçlü rakibinin yokluğunda istediğini aldı

  1. Belli bi gücü var ama yarışta gücünün %40 ini falan bariyer dibi ne kacmakla harcıyor özellikle seneye iyi iş yapar ayakları duz bassin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir