Bravo Gençler…

Amerika’da ülkemizi başarı işle temsil eden Türk antrenörlerden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bunlardan ilki Kantarmacı Ailesinden…

Başarılı antrenör Mertkan Kantarmacı, 24 Ağustos 2023 Perşeöbe günü Saratoga Hipodromunda koşulan 300.000 $ ikramiyeli G2 Mohegan Sun Ballston Spa Stakes’i, The Estate of Robert J. Amendola ekürisine ait olan 5 yaşındaki Evvie Jets (Twirling Candy) isimli safkanla kazanmayı başardı.

Kantarmacı aynı safkanla 2 Temmuz 2023 tarihinde Belmont Park’ta koşulan 150.000 $ ikramiyeli Perfect Sting Stakes’i (Listed) ve yine Nisan ayında Aqueduct Hipodromunda koşulan 100.000 $ ikramiyeli Plenty of Grace Stakes’i de kazanmayı başarmıştı.

Amerika’da 205’inci birinciliklerine ulaşan başarılı aile böylelikle kariyerlerine G2 zaferini de ilave etmiş oldu.

Öte yandan Amerika’da ülkemizi başarı ile temsil eden bir diğer Türk antrenör Murat Sancal da, 25 Ağustos 2023 Cumartesi günü Gulfstream Park Hipodromunda koşulan 50.000 $ ikramiyeli Maiden Special Weight mücadeleyi, Vehbi Hakan Keleş’in Amerika’da yetiştirdiği ve Maria Sol Aller’in sahibi olduğu Rigel (Carpe Diam – Major Z, Candy Ride) isimli tayla kazanmasını bildi.

Antrenörlüğünün yanışı sıra büyük bir yetiştiricilik operasyonunu da yöneten Sancal, böylelikle Amerika’daki 117’inci birinciliğine ulaşmış oldu.

İlkay Kantarmacı, Murat Sancal ve Mertkan Kantarmacı
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir