BRIGHT HOPE mesafesinde affetmedi…

23 Ağustos 2022 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Enver Güreli koşusunu, Özlem Ece Karamazı Turan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Ömer Faruk Tan’ın yaptığı Bright Hope (3y de Torok – Tory Blae Lulu, Hurricane Run) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gökdenizim (Mendip) elde ederken, Baba Şahin (Deha) üçüncü, Lega Lady (Kaneko) dördüncü olarak pistten ayrıldı.

11’inci yarışında 6’ıncı birincilik…

Yaz sezonuna iyi başladığını Ankara’da Kv-9 ikinciliği ve ardından G3 Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği koşusu galibiyeti ile gösteren Bright Hope. Gazi Koşusunda istediği sonucu alamdıysa da A3 Kültür ve Turizm Bakanlığı koşusu ikinciliği sonrası bugün çok büyük favori olarak girdiği koşuyu kazanarak bu mesafenin iddialı isimlerinden biri olduğunu kanıtlamış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Gökdenizim liderliği aldı. İkinciliğe Lega Lady girerken daha sonra Baba Şahin ve Bright Hope sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Gökdenizim lider, Lega Lady yine takipte daha sonra içerde Baba Şahin ve Bright Hope şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Gökdenizim liderliğini korurken Lega Lady ikincilikte daha sonra Bright Hope ve Baba Şahin sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Gökdenizim liderliğini korurken içerden Baba Şahin’in dışardan Bright Hope’un atakları görüldü. 200’den sonra Gökdenizim ve Bright Hope arasındaki mücadelede son metrelerde rakibine hakim olan Bright Hope yarım boy farkla ve 1’35″54 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Enver Güreli (Gökhan Kocakaya)News Reporter

2 thoughts on “BRIGHT HOPE mesafesinde affetmedi…

  1. Ayhan kurşun un eksik binişi ve fazla özgüveni sonucu kaybedilmiş bir yarış, son 600 de hızlansaydı kocakaya yakalayamayacaktı, 2 jokey arasındaki fark böyle yarışlarda belli olur, Ayhan kurşun maalesef büyük jokey olamadı.

  2. Bugun Abiş 9-0 la liderlige koşuyor,
    Karataş yaşıydı sakattı demeden kaldıgı yerden devam edıyor
    Kocakaya ben tek sız hepınız derken sessiz söylüyor
    Kimse darılmasın dıye

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir