BRIGHT HOPE birincilik hasretini sona erdirdi…

13 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Mehmet Kemal Karamehmet koşusunu, Özlem Ece Karamazı Turan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Yaşar Demir’in yaptığı Bright Hope (4y da Torok – Tory Brae Lulu, Hurricane Run) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Anadolu Şahini (Luxor) elde ederken, Luminescence (Utopia) üçüncü, Cheeky Son (Invincible Son) dördüncü, Demirkurt (Dutyfree) beşincia olarak pistten ayrıldı. 

Uzun süren birincilik özlemine son verdi…  

Bu yıl start aldığı koşularda istikrarlı dereceler elde etmesine rağmen bir türlü fotoyu önde geçemeyen Bright Hope, bir koşu aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla rakiplerini son 100’de yakaladı ve aynaya yakın onlara hakim olup yaklaşık bir yıl süren birincilik hasretine de sınıf koşu ile son vermiş oldu.

News Reporter

1 thought on “BRIGHT HOPE birincilik hasretini sona erdirdi…

  1. Aegean Finale, Luminary, Time To Shine, Tractor gibi safkanların arkasında fotoyu geçiyordu aslında kumaşı olan ama sert rakiplere denk gelen bir safkan ayakları düz bassın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir