BRIGHT HOPE’dan umutlandıran derece!

14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusunu, Özlem Ece Karamazı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Faruk Tan’ın ise antrenörü olduğu Bright Hope (3y de Torok – Tory Brae Lulu, Hurricane Run), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Baba Şahin (Deha) elde ederken, mücadeleden Rage Of The Wind (Summer Front) üçüncü, Zolo Muum (Papa Clem) dördüncü, Gökdenizim (Mendip) ise beşinci olarak ayrıldı.

Bright Hope (Gökhan Kocakaya)

1’34”95 ile kazandı…

Yarış hayatının 7’inci startında 4’üncü birinciliğini elde eden Bright Hope, çim pistteki 4’üncü startında 3’üncü birinciliğine imza attığı mücadelede ilk kez koştuğu 1600 metrede 1’34”95 gibi parlak bir dereceye imza attı.

Barones’in starttan iyi çıkış yapamadığı koşuda Gökdenizim numarayı aldı ve 1 boy kadar fark yaptı. Hemen arkasında Mystic Power, Zolo Muum ve Captain Bersis’in onu takip etmeye başladığı mücadelede Bright Hope bariyer dibinde Rage Of The Wind ile Baba Şahin’in de arkasında sekizinci sıraya yerleşti.

Taylar kapanan farklara rağmen son virajı da aynı sıralama ile döndüler… 400 direğini yine Gökdenizim önde geçti. Bu metrede en dış kulvardan Bright Hope sprinte kalktı. 200 direğinde gurubu teslim alan Bright Hope bu metreden sonra elde ettiği avantajı bir daha kaybetmeden koşuyu bir boyun farkıyla Baba Şahin’in önünde kazanmasını bildi.News Reporter

3 thoughts on “BRIGHT HOPE’dan umutlandıran derece!

  1. Ahmet çelik yarış için de çok kötü yerde seyretti yoksa Rage Of The Wind çok hazırdı birinciliğe. Derece çok güzel ama Rage Of The Wind 1.34.x çok rahat yapacak havasını verdi bu yarış A.Çelik’e yazar

  2. Yarıştan önce 15 dakika iktidar partisinin reklamı izlettirildi.Tamam koşuya ismine veren bakanlık, iktidar partisinin olabilir ancak alenen bu kadar açık reklam yapılmaz. TJK adına üzüntü verici.

  3. Bir önceki koşusunda içindeki Babaşahin e hakim olmuşken oturup kalkma yüzünden fotoda yarış kaybeden G.Kocakaya sayesinde ( kazansa AGF de 5. Sırada olan muhtemelen 200-250 bin verecekti altılı bizi buldu o gün )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir