Bu 3’üncülüğe şapka çıkartılır!

5 Aylık aranın ardından start aldığı G1 Dişi Tay Deneme Koşusunda 3’üncü olurken dikkat çekici bir performansa imza atan Real Queen (Victory Gallop) ile ilgili olarak Pazartesi akşamı yayınlanan Farklı Analiz programında ortaya çıkan bir gerçek, yarışseverleri ve camia mensuplarını kelimenin tam manasıyla şok etti.

Geçtiğimiz yılın en başarılı 2 yaşlı dişi taylarından biri olan ve kariyerinde G3 galibiyeti ile G1 Çaldıran Koşusu üçüncülüğü bulunan değerli kısrağın, Dişi Tay Deneme Koşusu için 5 Temmuz 2020 Pazar sabahı yaptığı yarış galobunda devrildiğini gösteren görüntüler, ekranların karşısındaki izleyiciler tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

Real Queen’in sahibi Arif Kurtel tarafından programa gönderilen ve Osman Ekinci tarafından çekilen safkanın yarış galobuna ait video, kısrağın düzlükte açılan bandajına basması sonucu binicisi Mustafa Altukaler ile birlikte devrildiğini net bir şekilde gösteriyor.

Yaşadığı bu şanssızlığa rağmen kısa sürede toparlanıp Dişi Tay Deneme gibi önemli bir klasikte başarılı bir üçüncülüğe imza atan kısrağın, Kısrak Koşusunda nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.

Yarış Dergisi olarak safkanın ilgililerine ve idman jokeyi kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

News Reporter

2 thoughts on “Bu 3’üncülüğe şapka çıkartılır!

  1. Bu haber eküriyi ve ilgilileri tebrik mi ediyor yoksa böyle değerli bir atı yarış galonunda yıkılmasına rağmen kollamayıp koştukları için sitem mi içeriyor analayamadım

  2. Olan bizim ikiliye oldu o zaman. Kimse de yarış galobunda yıkıldığını yazmadı. Giren, çıkan hep yarışsevere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir