Bu defa ALTINBAŞAK!

8 Haziran 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus KV-8/D İbrahim Kirazoğlu Koşusunu, Ali Şahin’in sahibi, Abdullah Şahin’in yetiştiricisi ve Kazım Yıldız’ın antrenörü olduğu Altınbaşak (3y ad Kaneko – İsmetin Kızı, Tender Dad), jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

6 Safkanın katılımı ile 2200 Metre çim pistte koşulan 85.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, son 400 metrede aldığı liderliği finişe kadar koruyarak 2’19”24’lük derecesi ile kazanan Altınbaşak’ın ardında, A2 Avrupa Birliği Başkanlığı Koşusunda bu rakibini kilo kiloya geride bırakmayı başaran ancak bu defa 3 kilo daha fazla sıklet ile piste çıkan Bumerang (Toruk Macto) ikinciliği elde ederken, mücadeleyi Reina De Diamantes (Talip Han) üçüncü, Orphan Girl (Hakeem) ise dördüncü olarak tamamladı.

17’inci startında 4’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Altınbaşak, çim pistte koştuğu 4’üncü yarışında 2’inci birinciliğini elde ederken, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza atıp kazancını da 332.190 TL’ye yükseltti.

Altınbaşak (Selim Kaya)

KANEKO kızı…

Kısrak Koşusunun daha hafif bir versiyonu ve Ankara ayağı diyebileceğimiz İbrahim Kirazlıoğlu adına düzenlenen KV-8 mücadele de kazanan Altınbaşak oldu. Bununla birlikte katılımcı sayısının düşük olması dikkat çekiciydi.

Kaneko kızı Altınbaşak’ın annesi İsmetin Kızı, Tender Dad kızı olup bu aygır da Mr.Prospector oğlu Damister temsilcisidir. Tender Dad’in annesi Tender King kızı olup bu aygırın da Princequillo hattına mensup oluşu Altınbaşak’a mesafeye dayanıklılık anlamında katkı yapmış olabilir. Zaten kısrak çok rahattı yarışta ve mesafeli koşularda varım mesajı verdi adeta. (Muslihiddin Gurup)

News Reporter

1 thought on “Bu defa ALTINBAŞAK!

  1. Altınbaşak’ın anne hattı natıve khan’nın kısrak babası kendor’un anne hattınile ayanı hatta sahiptir. Bu hattın verimliliği hakkındaki düşünceniz nedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir