Bu defa beklemedi, starttan çıktığı gibi kazandı…

24 Ağustos 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1300 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Gürkan H. Oker Koşusunu, Mustafa Öztürk’ün sahibi olduğu, Mehmet Selim Kılınç tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Casım Katı’nın yaptığı Black Amber (2y de Mendip – Cheeky Doe, Yonaguska) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Papagallo (Saxon Warrior) elde ederken, Dolya Vorovskaya (Lion Heart) üçüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem) dördüncü, Run For Remazan (Kafkaslı) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Black Amber (Gökhan Kocakaya)

İlk Kısa vade galibiyeti…

Yarış yaşamına Ankara’da başlayan Black Amber üçüncü yarışında Maiden’den çıkıp daha sonra geldiği İstanbul’daki ilk startı olan Kv-7 M. Halim Celaloğlu koşusundaki ikinciliği ile sentetik pistte de başarılı olacağını belli etmişti. Bugün son yarışındaki jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde farklı bir stilde koşarak iyi start çıkışı ile aldığı liderliği aynaya kadar korumayı başaran safkan, kariyerinin ilk Kısa galibiyetine imza atmayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Black Amber liderliği aldı. İkincilikte Papagallo daha sonra Dolya Vorovskaya sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Black Amber farkı 2 boya kadar çıkartırken yine ikincilikte Papagallo hemen arkasında Dolya Vorovskaya şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. Düzlük boyunca Black Amber lider, Papagallo rakibini kovaladı. Rakibinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık veren Black Amber 1,5 boy farkla ve 1’19″90 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir