Bu defa Sharpa…

13 Eylül 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Prens Halim Sait Türkhan Koşusunu, Seydi Akyıldırım’in sahibi, Bülent Karayağız’ın yetiştiricisi ve Ahmet Elçin Karakurt’un antrenörü olduğu Sharpa (5y ka Kurtiniadis – Dinara, Sri Pekan), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

5 Safkanın start aldığı mücadeleye 5 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Sharpa, ilk 200 metre içerisinde ikinciliğe girdi ve son düzlüğe de aynı şekilde ikinci sırada çıktı. Önde kaçan rakibini son 300’de yakalayan ve 200 geçilirken de liderliği almayı başaran safkan, bu metreden sonra geriden hücum eden rakiplerinden etkilenmeden 3 boy farkla ve 1’11”02’lik derecesi birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği sonlardaki etkili sprinti ile Tancan Bey (After Market) elde ederken, mücadeleden Luminescence (Utopia) üçüncü, Fire Of World (Hakeem) dördüncü, Best Of Ela (Luxor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Sharpa (Özcan Yıldırım)
News Reporter

1 thought on “Bu defa Sharpa…

  1. Sarpha için kolay rakiplerdi. Arı çok sık koşturuyorlar ilgilileri biraz daha dikkatli olmalı. Daha diri bir Sharpa tüm grup yarışlarda etkili olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir