Bu güzel Kupa YILDIZ TOZU’nun…

4 Haziran 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Avram Barokas Koşusunu, Mazlum Kayacık’ın sahibi ve yetiştiricisi, Batuhan Turgul’un ise antrenörü olduğu Yıldız Tozu (3y ae Wiener Walzer – Texas Tea, Common Grounds) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Rashomon (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden Frazier (Hakeem) üçüncü, Bay Artu (Lion Heart) dördüncü, Huma Sultan (Luxor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Yıldız Tozu (Halis Karataş)

İlk Listed galibiyeti…

Kariyerinin 13’üncü startında 6’ıncı birinciliğini elde ederken kazancını 630.201 liraya yükselten Yıldız Tozu, aynı zamanda ilk Kv-8 galibiyetine de imza atmış oldu. Kum ve Çim pistte 3’er kez kazanarak pist ayırt etmeyen bir tay olduğunu ispatlayan yetenekli safkan, elde ettiği bu birincilikle Second Crop’ta lider olan babası Wiener Walzer’ın en yüksek kazançlı ve ülkemizdeki ikinci Black Type performans sergilemiş tayı oldu.

Son virajı ikinci sırada dönen Yıldız Tozu, 400’den itibaren önündeki rakibinin dışından sprinte kalktı ve son 200’de rakiplerine üstünlüğünü kabul ettirip kalan metrelerde farkı açarak 1’36”57’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.

Avram Barokas ve Kupası

 

News Reporter

1 thought on “Bu güzel Kupa YILDIZ TOZU’nun…

  1. Yıldız Tozu’nun kalitesinin yanında Antrenörü Batuhan TURĞUL’un da alkışı hakettiğini düşünüyorum. 👏👏👏👏 sahalarımızda böyle işinin ehli ve beyefendi kişilikli antrenörlerin artması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir