Birincilik hasretine sınıf koşu ile son verdi…

08 Nisan 2023 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Adana Veteriner Hekimler Odası koşusunu, Mehmet Güneş’in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Arslan’ın yaptığı Şahin Mahmut (4y aa Turbo – Dilazat, Demirkazık) aprantisi Mehmet Nuri Sunkar ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Deniz Şövalyesi (Gelibolu) elde ederken, Çakmakşah (Turbo) üçüncü, Soydere (Berksoy) dördüncü, Adıvar (Onurkaan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Beyaz bayrak-ayna galibiyet…

Geçen sene G1 galibiyetine imza atmasına rağmen bu yıl start aldığı iki koşuda da bekleneni veremeyen Şahin Mahmut, son startında birlikte olduğu aprantisi Mehmet Nuri Sunkar idaresinde iyi start çıkışı ile aldığı liderliği aynaya kadar koruyarak kazanırken, hem bu yılki ilk birinciliğini sınıf koşu ile elde etmiş, hem de 9 aydır devam eden birincilik hasretine son vermiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Şahin Mahmut liderliği aldı. İkincilikte Soydere daha sonra Everest ve Alderamin sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Şahin Mahmut liderliğini korurken yine ikincilikte Soydere arkasında Everest daha sonra Deniz Şövalyesi ve Alderamin şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Şahin Mahmut halen lider, Soydere takipte, arkalarında Everest daha sonra Deniz Şövalyesi sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Şahin Mahmut az farkla Soydere’nin önünde hemen arkalarında Everest daha sonra Alderamin ve Deniz Şövalyesi şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Şahin Mahmut baştan itibaren aldığı liderliği korurken dışından Soydere’nin aralardan Deniz Şövalyesi’nin atakları görüldü. 200’den sonra Şahin Mahmut ikinciliğe giren Deniz Şövalyesi’nin tüm ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek sonlarda fark azalsa da Boyun farkı ve 2’08”98 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Şahin Mahmut (Mehmet Nuri Sunkar)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir