Buca Belediyesinden Hipodrom Gelirleri için isyan!

Buca Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı. Buca Belediye Meclisi üyesi Levent Çizmeli, Şirinyer Hipodromu gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması için bir çağrıda bulundu.

Buca Belediye Meclisi’nin bugün yapılan toplantısının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li meclis üyesi Levent Çizmeli, Hipodrom gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması hususunda çağrı yaptı. Çizmeli, bu durumu kabullenemediğini belirterek, “Benim çok zoruma gidiyor. Bu konuyu daha önce de meclisimizde görüşmüştük. Ancak bir sonuca varılmadı. Ben bugün itibarı ile artık bunun giderilip gerek yasal gerekse başka türlü birilerinin yapması ile hipodrom gelirlerini belediyemizin alması konusunu gündeme getirmek istiyorum. Bu iş düzelene kadar her mecliste bu konuyu gündeme getireceğim” dedi.

Başkan da hak verdi…

Meclis üyesi Çizmeli’nin konuşması sonrası konuyla ilgili görüşlerini belirten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çizmeli’nin sözlerine katıldığını belirterek “Hipodromun tüm yükünü çeken ilçe belediyeleri oluyor, temizliğinden yollarının bakımına kadar. ve daha pek çok şey. Her ne kadar hipodrom kendi çapında bir bütçe barındırsa da nihayetinde buradaki tüm olumsuzlukları ilçe belediyesi çekiyor. Maalesef 2009 yılında yapılan bir yasa ile ilçe belediyelerinin buradan gelirleri çok az bir noktaya getirildi. Belediye başkanı olduğum ilk zamanlar bu konuda yedi ilçe belediyesi ile ortak bir çalışma yaptık. Maalesef bir sonuç alamadık” diye konuştu.

 

News Reporter

3 thoughts on “Buca Belediyesinden Hipodrom Gelirleri için isyan!

  1. Herkes işine baksın …. belediye ne yapıyormuş ki para istiyor biz her işimizi kendimiz yapıyoruz ….bunun sebebi gerekli çıkışları yapmamak efendi olmak … seçim öncesi kim ne yapmaya çalışıyorlarsa

  2. Deniz bitti tabi Cemil Şeboyun mirasını yediler bitti.İş yapmaktansa nereden nasıl indiririz kavgası yaşanıyor.Bucada bir tane adam gibi yol yok park yok hizmet yok işi gücü bırakmışlar Hipodrom rantına göz dikmişler.Pes diyorum.

  3. Buca belediyesi ne alaka türkiye jokey kulübü türkiyenin en çok vergi veren kurum vergide türkiye lokomotifi sen belediye olarak mecbursun temizlik işinide yapacaksın diğer yapman gereken işleride ilk defa böyle bir rezillik duydum sen önce bucadaki yolllara bir bak yılladır kazılıp duruluyor çukurlar yamalı yollar rezillik diz boyu bırakın şu çirkefliği türkiye jokey kulübü candır binlerce kişiye aileye ekmek veren bir markadır haydi buca belediye başka kapıda ara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir