Bülent Koçak Koşusunu AYDOST kazandı…

21 Nisan 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap kısraklarına mahsus Kv-6 Bülent Koçak koşusunu, Cem Narin’in sahibi olduğu, Mehmet Necdet Narin tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Salim Durguç’un yaptığı Aydost (4y kk Toşur – Aydoğan, Bilgin) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gözpınarı (Karaüzüm) elde ederken, Kurşunili (Silah) üçüncü, Topaz Girl (Kaizbert) dördüncü, Prenses Di (Güntay) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk galibiyet…

Bu yıl sentetik pistte start aldığı üç koşuda da tatminkar sonuçlar elde eden Aydost, bugün sevdiği çim pistte ve uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili ataklarla rakiplerine hakim olup kazanırken bu yılki ilk galibiyetini elde etti.

Sabır Çiçeği’nin 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dıaşrdan atak yapan Topaz Girl liderliği aldı. İkincilikte Dilan Kız daha sonra Hopadan ve İlkateş sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Topaz Girl liderliğini korurken ikinciliğe İlkateş girerken daha sonra Dilankız arkalarında Gözpınarı ve Hopadan şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Topaz Girl lider, ortadan Gözpınarı’nın aralardan Kurşunili’nin ve dıştan da Aydost’un atakları görüldü. 200’de Topaz Girl dışında Gözpınarı ve en dışta Aydost arasındaki mücadelede sonlarda rakiplerine hakin olan Aydost 1.5 boy farkla ve 1’31”42 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Aydost (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir