BURGAS seriye devam ediyor….

8 Temmuz 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Fevzi Çakmak koşusunu, Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu, Fedai Kahraman tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kadir Baltacı’nın yaptığı Burgas (5y da King David – Thisbe, Yavuzstar) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Native Power (Native Khan) elde ederken, Arts Man (Tizway) üçüncü, Antiochos (Banknote) dördüncü, Cheeky Son (Invincible Son) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Burgas (Vedat Abiş)

Bu yıl üçte üç yaptı…  

İstanbul’da kazandığı G2 İsmet İnönü koşusu sonrası bu koşuya yine çok iyi durumda gelen Burgas son iki koşusunda birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra en iç kulvardan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda kolaylayarak kazanmayı başarırken bu yıl start aldığı üçüncü koşudan da galibiyetle ayrılmasını bildi.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte dıştan atak yapan Arts Man liderliği alırken ikincilikte Cheeky Son daha sonra Vernazza ve Burgas sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Arts Man liderliğini korurken ikinciliğe Vernazza girdi. Arkalarında Cheeky Son ve Burgas şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Arts Man halen lider, Vernazza ikincilikte daha sonra Cheeky Son ve Burgas şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Arts Man ikinciliğe giren Cheeky Son’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de en içten yol bulan Burgas ikinciliğe girdi. 200’e gelinirken içerden kuvvetli gelen Burgas liderliği alıp sonlarda farkı biraz açarak 2 boy farkla ve 1’54”78 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Burgas (Vedat Abiş)
News Reporter

9 thoughts on “BURGAS seriye devam ediyor….

  1. Düzlüğe kadar çok rahattı. Sonra uçtu gitti zaten. Yarış yapmadı desek yeridir. Ankara’da bir başka koşuyor. Geçen sezondan daha formda. Maşallah.

    1. ALLAH ‘BURGAS’I NAZARDAN VE HER TÜRLÜ SAKATLIKTAN KORUSUN.SAHIBINE YETKİLİSİNE VE ANTRENORUNE ENDERIN SAYGILARIMLA

  2. Maşallah…Allah nazarlardan saklasın …Kalan son şampiyon gibi şampiyonlardan…Ayağı düz bassın daima

  3. artık ispat edecek birşeyi kalmadı Usa’da Breeder’s cup koşmayacağına göre bu sezon sonu babalığa ayrılabilir. Fedai beyin de ne paraya ihtiyacı var ne de Burgas gibi birşeyleri ispat etmeye. Fazla riske gerek yok benim fikrim tabii. Ben sadece bir yarışsever olarak üzülürüm yarışçı olarak görmemekten dolayı. Ama bir taraftan da sevinirim Burgas’ın kanı devam ettiği için. Her ne olursa olsun Allah kazalardan belalardan korusun o sprinti seyretmek çok büyük ayrıcalık herzaman

  4. Yarıs sectırilirek kosturulması isabetli bir karar, haliçten silinip daha zayıf grupta kosması sezonun geri kalanı için olumlu. Görünen o ki avrasya-bogaziçi-tjk ve cumhurbaskanlıkta go hero,oualitzo ve Urfa aslanı ile basabas mücadele bekliyor burgası. Secret power, maxımus boy da eski formlarına dönerse güzel yarısları izleriz en azından

  5. Çok kötü diye lanse edilen gazinin 5.si şampiyonlar arasında 2. Olmuş demek ki yarışçılığımızda pek değişen birşey yok bu jenerasyon da önceki jenerasyonlardan pek de farklı değil

  6. Maşallah diyelim. Biliyorum şartlar artık çok zor ama Burgas ile Aegean Finale bir kez daha Dubai’de şanslarını denesinler isterim sanki bu sefer özlenen birinciliği alırız gibi bu formlarını devam ettirirlerse.

  7. bence sağlıklı bir final dance olduğu zaman ikinciliğe oynar go hero gibi burgas varsa ikinci yoksa birinci final dance burgas varsa üçüncü sahne aynı sıralamalar bunuda yazıyım bari baba zaten amerikanın şampiyon çim aygırı dubai tercihi bence atın triple crownı gitti bu senede dubai atın neşesi kaçmış gibi bi de ters mesafe 1600 denediler dubaide bu sene koşturmayıp burda tutsalardı 2 sene long runner gibi bütün uzunlara damga vururdu bari atı üzmesinlerde final dance tank gibi at müthiş aygır olur bari long runner gibi onu kaybetmesinler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir