BURGAS sezonu Haliç galibiyeti ile açtı…

26 Haziran 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Haliç koşusunu, Sanem Kahraman’ın sahibi olduğu, Fedai Kahraman tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kadir Baltacı’nın yaptığı Burgas (4y da King David – Thisbe, Yavuzstar) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Egregious Rock (Luxor) elde ederken, Yamanlarbeyi (Torok) üçüncü, Anadolu Aslanı (Victory Gallop) dördüncü, Long Runner (Gio Ponti) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Burgas (Ahmet Çelik)

Kaldığı yerden devam etti…

Kış sezonunu Dubai’de iki yarış koşarak geçiren ve Meydan Hipodromunda 2000 metre çim pistte koştuğu 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus G3 Dubai Millennium Stakes’de jokeyi Halis Karataş ile dördüncü olan safkan, bu sezon çıktığı ilk yarışını kazanarak geçen sezon bıraktığı yerden devam edeceğini gösterdi.

Egregious Rock 4 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde bilinen stili ile Luminescence liderliği aldı. Megaloman ikincilikte, daha sonra Anadolu Aslanı ve Burgas sırası ile 1400 ve 1200 startları geçildi. 1000 startında Luminescence yine liderdi, Megaloman yine takipte daha sonra Anadolu Aslanı ve Yamanlarbeyi sırasıyla 800 geçildi. 600’de Luminescence liderliğini korurken Anadolu Aslanı ve Megaloman ikincilikte daha sonra Burgas ve Yamanlarbeyi şeklinde düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Anadolu Aslanı ve dışından gelen Burgas ön plana çıktılar. 200’de Burgas liderliği alırken en dış kulvardan Egregious Rock’ın atakları görüldü. Sonlarda temposunu düşürmeyen Burgas rakibinin ataklarına başarılı şekilde cevap vererek yarım boy farkla ve 1’36″12^lik bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

5 thoughts on “BURGAS sezonu Haliç galibiyeti ile açtı…

  1. egregious rock’ı uzun mesafede de deneseler mi acaba? ya geç çıkar ya yarışa adapte olamaz. sonra en dıştan sprinte kalkıyor yarış içinde en uzun mesafeyi koşuyor haliyle her yarışı kazanamıyor. belki kaybettiği zamanı uzunda daha rahat tolere edilebilir diye düşünüyorum.

  2. AVRUPADA VE DÜNYADA BÖLE GÜZİDE ATLARI ÇOK KOŞTURMAZLAR YETER DERLER SEN BİZİM İÇİN DEĞERLİSİN DERLER KEŞKE BİZİM ÜLKEMİZDEDE BÖLE OLSA…. AŞIMA AYIRSALAR ŞAKA ŞAKA KOŞTURUN BURGAZI Bİ 6-7 YAŞINA KADAR SUYUNU SIKIN ATIN SONRA. YAŞLANMIŞ GENLERİ SATARSINIZ Bİ 20-30 BİNE TL YE AŞIM YAPAR HERALDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir