BURGAS’ın Erkek Tay Deneme jokeyi belli oldu

16 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak olan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G1 Erkek Tay Deneme Koşusunda, piste favori taylardan biri olan çıkması beklenen Sanem Kahraman’a ait Burgas isimli safkana jokey Ayhan Kurşun binecek.

2018’de kazanmıştı…

Ayhan Kurşun kariyerinde tek Erkek Tay Deneme Koşusu galibiyetini 2018 yılında yine aynı ekürinin Hep Beraber isimli tayı ile kazanmıştı. Başarılı jokey 3 sene aradan sonra bu kez Burgas ile aynı başarısını tekrarlamak istiyor.

Tendürek  ve Sadık Eliyeşil’i kazandı…

Geçtiğimiz yıl 2 yaşlı olarak Ekim ayında ilk yarışına çıkan ve Ankara’da koştuğu Şartlı-1 mücadelede Canreis’in arkasında ikinci olan Burgas, ardından Kasım ayında 2 çim yarışı daha koşmuş, bunlardan maiden mücadeleyi kazanmayı başarırken, Şartlı-4 mücadeleden ise Big Sur’ın arkasında ikinci olarak ayrılmıştı.

Sezonu koştuğu bu 3 yarışla kapatan Burgas bu yıl ilk olarak Adana’da çim yarışlarının başladığı Mart ayında sahneye çıktı. 1800 metre mesafeli Şartlı-5 mücadeleyi Mandalorian’ın yarım boy önünde birinci tamamlayan safkan, 18 gün sonra yine aynı pist ve mesafede koştuğu A3 Tendürek Koşusunu Skyline’ın 3 boy önünde kolay bir şekilde kazanmasını bildi.

Adana’da 1800 metre çim pistte elde ettiği üst üste 2 birincilik sonrası Burgas’ın yeni hedefi İstanbul’da koşacağı ve Gazi Koşusunun önemli duraklarından biri olan 1900 metre çim pistte koşulacak olan Sadık Eliyeşil Koşusuydu.

Düzlüğe çıkıldığında rahat bir tempoda görünen ve kısa sürede rakiplerini bastırıp liderliği alan Burgas, sonraki metrelerde güle oynaya çok kolay bir galibiyete imza atarken, parlak performansı ile klasik koşular için büyük ümit vermişti.

News Reporter

2 thoughts on “BURGAS’ın Erkek Tay Deneme jokeyi belli oldu

  1. gazide kesin tabelada olan isim bakalım şans aynandan yana gülecek mi? benim atım olsa burgas 1900 ve üzeri koşular ile gaziye girerdim hiç bir şekilde etd koşmazdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir