Bursa Vali Koşusunu PITIR kazandı…

7 Ağustos 2023 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1500 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Bursa Vali koşusunu, Salih Durmaz’ın sahibi olduğu, Kadir Durmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Sabahattin Tekdoğan’ın yaptığı Pıtır (6y ka Güntay – İncidil, İbocan) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Berktimur (Turbo) elde ederken, Fuat Aga (Karaüzüm) üçüncü, Tunç Siperi (Kurtel) dördüncü, Bilirhan (Turbo) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Bu yılki ikinci grup galibiyeti… 

Bursa’da kazandığı A3 Süleyman Çelebi koşusu sonra İzmir ve İstanbul’da start aldığı yarışlarda istediği sonuçları alamayan Pıtır, iki koşu aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde iyi start çıkışı sonrası önde giden rakiplerinin arkasında yer tutarak düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve ele geçirdiği liderliği finiş çizgisine dek koruyarak bu yılki ikinci grup zaferine imza atmış oldu.    

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Bilirhan liderliği alırken ikinciliğe de Egeberk girdi. Daha sonra Pıtır ve Şintay sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Bilirhan liderliğini korurken yine ikincilikte Egeberk arkalarında Pıtır ve Şintay şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Bilirhan az farkla Egeberk’in önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Bilirhan liderliğini korumaya çalışırken dışından atak yapan Pıtır ondan liderliği alıp, farkı açmaya başladı. 200’den sonra dıştan kuvvetli gelen Berktimur ikinciliğe girerken sonlarda fark biraz azalsa da Pıtır 1,5 boy farkla ve 1’37”55 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “Bursa Vali Koşusunu PITIR kazandı…

  1. Ah Vedat ah…Gökhan Abinin Berktimur ile kazandığı Orhangazi koşusunu izleyip kopyalasan bu yarışı sen kazanmıştın…Ne ararsın o kadar disarilarda bilmemki!?!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir