Bursa’da 3’te 3 yaptı ve A3 kazandı…

19 Temmuz 2021 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Atila Özkan’ın sahibi, Mustafa Candal’ın yetiştiricisi ve Burak Şandan’ın antrenörü olduğu El Compadre (3y ke Three Valleys – Amarilou, Slickly) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Rotovatör (Smart Robin) elde ederken, mücadeleden Yıldız Tozu (Wiener Walzer) üçüncü, Vector (Victory Gallop) dördüncü, Boukephalos (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Bursa’da 3’te 3 ve ilk Grup galibiyeti…

Kariyerinin 13’üncü startında 5’inci birinciliğini elde eden El Compadre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusu ile kariyerinin ilk Grup Koşu galibiyetine imza atarken aynı zamanda Bursa’da start aldığı 3’üncü yarışında 3’üncü birinciliğini elde ederek bu şehirdeki geçilmezliğini de korumayı başardı.

Startla birlikte koşuyu ön grupta takip eden El Compadre, son virajı da ikinci sırada döndü ve düzlükte yaptığı etkili sprint ile rakibini finişe az bir mesafe kala yakalayıp, bir boyun farkıyla ve 2’02”99’luk derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

El Compadre (Sadettin Boyraz) 

News Reporter

2 thoughts on “Bursa’da 3’te 3 yaptı ve A3 kazandı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.