Bursa’da bir safkanda Yasaklı Madde!

16 Ocak 2023 Pazar günü Bursa’da start aldığı Handikap-15 koşuda birinci olan Fıratın Öfkesi (10y ka Tamerinoğlu – Verdangülü, Emael) isimli safkanın yasaklı Flunixine, Caffeine, Theophylline ve 4-Phenylamino Antipyrine maddeleri ile koşturulduğu tespit edildiğinden safkanın koşulardan yasaklanmasına ve ilgilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

Fıratın Öfkesi bu yarıştan bir hafta sonra Bursa’da koştuğu Handikap-14 mücadelede ikinci olmuştu.

FIRATIN ÖFKESİ 16.01.2023 15.01.2024 “FLUNIXINE, CAFFEINE, THEOPHYLLINE VE 4-PHENYLAMINO ANTIPYRINE” isimli doping maddesi verilerek koşturulduğu tespit edildiğinden.
Fıratın ÖfkesiNews Reporter

2 thoughts on “Bursa’da bir safkanda Yasaklı Madde!

  1. Fıratın öfkesi o gün geldi Fırat baba ikinci oldu insanların altılısı yattı bi sonraki yarısında dopingi devam ederken ikinci oldu insanların altılısı beşlisi üçlü ganyani ve plasesi yattı olan gene her zamanki gibi oyunculara oldu kimseye birşey olmadı gene cebinden para giden yarisseverler oldu herkesin keyfi yerinde nasılsa doping yapınca at yarış kazanır olan yarıssevere olur kuponu yatar ama TJK nın umrunda olmaz hep olan yarıssevere oluyor

  2. 10 yaşında at bundan sonra 1 sene yasaklı olsa ne olur olmasa ne olur, göz göre göre yapılmış bir iş, maşallah ata ne varsa vermişler, belli ki sağlama gitmişler ve malı götürmüşler, yarışsever mağdur olmuş kimin umrunda. Sadece atın değil, atın sahibinin ve antrenörünün de 1 yıl yarışlardan men edilmesi gerekir ki cezanın caydırıcılığı olsun yapanlar bir daha böyle işlere yeltenmesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir