Bursa’da pistler yarışlara hazır!

Cumartesi akşam saatlerinde başlayan ve aralıklı olarak devam eden kar yağışı nedeniyle Pazar günü İstanbul Veliefendi ve Bursa Osmangazi Hipodromlarında pistler idmanlara açılamazken, Kocaeli Kartepe Hipodromunda ise safkanlar biraz gecikmeli de olsa idmana çıkabilmişlerdi.

Bugün ise Bursa’da tüm gece süren çalışmalar neticesinde idmana açılan pistte safkanlar erken saatlerden itibaren çalışma imkanı bulabilirlerken, İstanbul’da safkanlar Pazartesi sabahı da idmana çıkamadılar.

Şartlarda çok büyük değişiklikler yaşanmazsa Bursa’da bugün için planlanan 7 koşuluk yarış programı planlandığı şekliyle gerçekleştirilecek.

Kocaeli’nde sabah önce idmana açılan pist açılıp daha sonra safkanların ayaklarında topaklanma olduğu için kapatılan pist, şu sıralarda devam eden çalışmalar sayesinde yeniden idmana açılmaya çalışılıyor.

Kartepe Hioodromunda pistin öğleden sonra da olsa idmana açılabilme ihtimali var. Şayet hava şartları müsaade ederse idmana açılan pistteki çalışmalar bu gece de devam edecek ve Salı günü için planlanan koşuların yapılabilmesi için her türlü çaba gösterilecek.

İstanbul’da ise çok su tutmayan ama buna mukabil çok kar çok tutan sentetik piste tırmık sokulması mevcut şartlarda mümkün değil, dolayısıyla idmana açılması da oldukça zor görünüyor. Öte yandan iç pist diye tabir edilen idman pisti ise öğlene doğru havanın biraz yumuşaması ve üzerindeki karların erimeye başlaması durumunda düşük bir ihtimal de olsa geç saatlerde idmana açılabilir mi diye düşünülüyor!

İstanbul’da Çarşamba yarışlarının yapılıp yapılamayacağı yarın akşam kesinlik kazanacak gibi görünüyor. Meteoroloji Bakırköy’de Salı akşamı havanın -2 derece olacağını ve bunun yanında şiddetli rüzgarlar yaşanacağını işaret ediyor. Böyle olması durumunda Çarşamba sabahı don olma ihtimali oldukça yüksek, bu da hem idmanların, hem de yarışların yapılmasını tehlikeye sokuyor.

İstanbul Veliefendi Hipodromu
News Reporter

2 thoughts on “Bursa’da pistler yarışlara hazır!

  1. OLMAZ…. SALI-ÇARŞAMBA YOĞUN ŞEKİLDE DENİZ ETKİSİ KAR YAĞIŞLARI OLACAK… İSTANBUL YARIŞLARI, CUMA GÜNÜNE KAYDIRILSIN..

  2. asıl bu açıklamaları yapması gereken TJK yerine bu bilgi ve videoları bizimle yaplaştıgınız için YARIŞ DERGİSİ ne teşekkürler,
    bu sefer daha çok emek verip yarışların koşmasında emeği geçen hipodrom müdürlüklerinede teşekkürler
    ANTALYA HİPODROMU AÇILSIN.
    ANTALYALILAR,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir