Burun farkıyla geçilmişti, burun farkıyla rövanşı aldı!

25 Haziran 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre yumuşak çim pistte (3.7) koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Arjantin Jokey Kulübü Koşusunu, Bedri Akbulut ve Abdulvahap Güneş’in sahibi ve yetiştiricisi,  Yasin Demirkıran’ın ise antrenörü olduğu Zafer Ateşi (7y da Win River Win – Gold Hyperion, Pharly) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Mister Görkem (Powerscourt) elde ederken, mücadeleden Arts Man (Tizway) üçüncü, Çakanlınoğlu (Çakal Carlos) dördüncü, Kingsman (Popular Demand) ise beşinci olarak ayrıldı.

Zafer Ateşi (Özcan Yıldırım) – Mister Görkem (Halis Karataş)

50’inci yarışına çıktı!

Arjantin Jokey Kulübü Koşusunda kariyerinin 50’inci yarışına çıkan Zafer Ateşi, 19’uncu birinciliğine imza attığı mücadelede 4’üncü Grup galibiyetine ulaşırken, kazancını da 3 Milyon barajının üzerine çıkarttı. Kum pistte hiç start almayan ve sentetik pistte 10 birinciliği bulunan emektar safkan, çim pistte ise 9’uncu galibiyetini ve 2’inci Grup zaferini elde etti.

İlk metrelerde Arts Man’in, sonra bir ara Scoutleo’nun ve son viraj dönülürken Çakalınoğlu’nun liderliği ele geçirdiği koşuda Zafer Ateşi son düzlüğe Mister Görkem ve Kingsman’in hemen önünde dördüncü sırada çıktı.

Özellikle dışını tutan Mister Görkem ile birlikte hücum eden ve öndeki rakiplerini son 50’de yakalayan safkan, İsmet İnönü Koşusunda bir burun farkıyla geçildiği rakibini bu defa bir burun farkla geride bırakarak, bu önemli koşuyu kazanmanın yanı sıra rövanşı da almayı başarmış oldu.

Zafer Ateşi (Özcan Yıldırım)
News Reporter

1 thought on “Burun farkıyla geçilmişti, burun farkıyla rövanşı aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir