BÜYÜK MENDERES’den ilk grup galibiyeti…

10 Aralık 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 koşuyu, Melis Kurtel Emin’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Cuma Güneş’in yaptığı Büyük Menderes (3y ke Gürsu – Simaycan, Caş) jokeyi Nevzat Avci ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Colega (Uçanbey) elde ederken, Kozmos (Özduran) üçüncü, Balkı Tay (Özgünhan) dördüncü, Altıntepe (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Günün önemli sürprizlerinden birine imza attı…  

Bursa’da kazandığı Şartlı-5 mücadele ile İzmir’e iyi durumda gelen Büyük Menderes, iki yarış aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Nevzat Avci idaresinde koşuyu orta grubun hemen arkasında takip ederek düzlüğe üçüncü sırada çıktı ve düzlükte pistin ortasından yaptığı ataklarla 200’den sonra liderliği alıp sonlarda içerden gelen Colega’nın ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanırken kariyerinin ilk grup birinciliğine önemli bir sürpriz yaparak ulaşmış oldu.

News Reporter

3 thoughts on “BÜYÜK MENDERES’den ilk grup galibiyeti…

  1. Kurtel ekurisine tebrikler. Bu sene yetistirdikleri atlar 300 un uzerinde yaris kazanmis. Devlet haralarini bile gectiler. Cok buyuk bir basari. Hem Arap ve Ingiliz atciliginda cok iyi gidiyorlar. Tebrikler

    1. Evet yanılmıyorsam ilk defa bir özel yetistirici sezonu zirvede bitirecek…Gerçekten büyük başarı…

  2. Büyük başarı mı….ülke mizde 1 tane şampiyon at yok büyük başarı mı..،،😀😀😀😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir