BÜYÜKDÜNYA İzmir’i çok sevdi…

11 Aralık 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 koşuyu, Güven Şahlı’nın sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yasemin Karaküçük’ün yaptığı Büyükdünya (3y ae Kaizbert – Rihem, Karakemal) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Tokateş (Ateştopu) elde ederken, Halim Ağa (Canberktay) üçüncü, Gürobası (Ayabakan) dördüncü, Yankıalp (Faruki) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Vedat Abiş’le 2’de 2 yaptı…

İzmir’de kazandığı Kv-9 galibiyeti ile bu koşuya oldukça moralli gelen Büyükdünya, son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip düzlükten sonra yaptığı etkili ataklarla liderliği aldı ve sonlarda kolaylayarak kazanmayı başarırken Vedat Abiş ile start aldığı ikinci koşusundan da galibiyetle ayrılmış oldu.

Aslan Tepesi’nin 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Yankıalp liderliği alırken ikinciliğe Büyükdünya, üçüncülüğe de Çamsakızı girdi ve bu şekilde 1200 startı geçildi. 1000’de Yankıalp liderliğini korurken yine ikincilikte Büyükdünya daha sonra Çamsakızı, Kılıçalper ve Gürobası sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Yankıalp yine lider, Büyükdünya yine takipte arkalarında Kılıçalper ve Çamsakızı olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’e gelinirken atak yapan Büyükdünya liderliği alırken gerilerden Tokateş ve Halim Ağa’nın atakları görüldü. 200’den sonra temposunu daha da arttıran Büyükdünya ikincilikteki Tokateş’in 5 boy önünde ve 1’36″32 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Büyük Dünya (Vedat Abiş)News Reporter

1 thought on “BÜYÜKDÜNYA İzmir’i çok sevdi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir