Buzlar eridi! Sihirbaz Erkek Tay Deneme için kağıt verdi!

Mayıs ayında koşulacak Erkek Tay Deneme Klasiği öncesi 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus en önemli sınavlardan biri olan Preveze Koşusuna daha önce koşmayacağı söylenen Final Dance’in son dakika denilebilecek bir değişiklikle kayıt olması, safkanın jokeyi Halis Karataş’ın da Final Dance’in koşmayacak olması nedeniyle Zorro’nun ilgilileri ile önceden el sıkışması sonrası yaşanan gelişmeler, şampiyon jokeyle Kurtel Ekürisi arasındaki ilişkiye soğukluk girmesine neden olmuş, nitekim Final Dance Preveze Koşusunda piste jokey Ahmet Çelik ile çıkmış ve mücadeleden ikincilikle ayrılmıştı.

Klasik koşulara kısa bir süre kala çeşitli eküriler ve jokeyler arasında yaşanan ilginç gelişmeler yarış kamuoyu ve yarışseverler tarafından ilgiyle takip edilirken, bugün Halis Karataş ile Kurtel Ekürisi arasındaki soğukluğun giderildiği ve 15 Mayıs 2022 Pazar günü koşulacak G1 Erkek Tay Deneme Koşusunda ekürinin flaş 3 yaşlısı Final Dance’in piste jokey Halis Karataş ile çıkacağı öğrenildi.News Reporter

13 thoughts on “Buzlar eridi! Sihirbaz Erkek Tay Deneme için kağıt verdi!

 1. Kurteller bakti final dance baska jokey suremiyor…kaybedecekler tekrardan buzlari eritti fakat karatas da bnce dik durup binmiycekti,o kdr adam tv de cikip laf soyledi halise inat kayit yaptirdim vs dedi…Demek ki burası siyaset gibi

 2. Olması Gereken Buydu Profesyonellikte küslük olmaz tabi Türkiyenin en iyi 3lüsüne Türkiyenin en iyi jokeyi binmeli

 3. İşte yarışseverlerin beklediği haber.Biz Halis Karataş’ı Arif Kurtel ekürisine yakıştırmıştık.Şansları bol olsun.

 4. Çok ilginç gelişme. Yine net okuma yapayım. Ahmet Çelik Final Dance den hoşnut olmadı. Zalabeyle devam edeceğim dedi. Kocakaya zaten Sigoşta. O zaman bu patırtı niye çıktı. 1600 metrede FD nin Sigoşu geçme ihtimali çok zayıf. Bu anlaşma bence Gazi anlaşması. Karataşa moral olur, Arif beyinde tayları için çok önemli bir anlaşma. Tabii bütün bunlar olurken Arif beyin aklına Özcanın hiç gelmemesi de, Özcanın kendini sorgulaması gereken bir konu.

  1. Hosnut olmadi degil bunu defalarca yazdik kardesim her yerde soyledik…Final Dance Celik A.s ye gore bi at degil olmaz dedik…Cunku Celik zor tesvik isteyen atlari ck sevmiyor ve binemiyor..Onun icin ayagina cabuk atlari seviyor..kendini uzmeyen yormayan atlari seviyor..Final dance bindi iki dk da per perisan oldu..O yarista karatas uc boy cekmisti o ata kantarmasini bile dogru durust tutamadi…Belki bu secim Gazi kosusunun kaderini belirlyecek…Belki her sene bi sekilde onune dusen vey tercih ettigi atlarla 7/7 yapti..Bu sene kendi hatasiyla veya tercihiyle gaziyi baskasina verecek hersey nasip kismet..Ne demisler nasipten ote yol gitmez..Kurteller de biliyor at sahibinin altinda kisner…Karatastan baskasinin bu ati iyi tanimadigini ve zor atlari adam ettigini..mecbur eli mahkum tekrar vermek zorunda kaldi..Halis ati yazmayin dedi prevzeye hazir degil dedi ama inatla iste is olmuyor..Simdi tertemiz dinlenmis bi sekilde hazir bi sekilde erkek tay denemeye girecekti..Bak zalabey dincer cebeciden tekrar cektiler neden erkek tay denemede kosacaklar…erkek tay denemede final dance in kazanacgini dusunmuyom..İnsallah kazanir ama zor tam hazir veya dinlenmis gelmiycek

  2. Özcan hakkında dedıklerın dogru ama gökhanın fınal dance’ye gösterdiği kamcının unutulmaması gerek.

 5. Final Dance’in ETD’ye katılması yanlış, Gazi öncesi Sait Akson hedeflemesi çok daha doğru olur.

 6. Kurtel ekurisi “ Her jokeyi elimde tutayim, her birine mavi boncuklu forma “ stratejisiyle butun dengeleri bozuyor. Yaptiklari etik degil..

 7. Bence final dance uzun mesafede çok çok daha iyi koşacaktır, ayrıca kum pisti de denemeleri gerekir, dubai de sert grupta okadar aradan sonra gayet başarılı koştu, bence uzun mesafelerde geçilmesi zor bir safkan Final Dance, ağır kanlı ve zor bir at, bana biraz Long Runner İn taylığını hatırlatıyor. Long Runner da cüsseli ve ağır kanlı safkan 4 yaşından sonra açıldı bence Final Dance uzun mesafeye çıkınca tüm rakiplerini sürklase edecektir.

 8. final dance gerçek pilotunu buldu. ahmetinde istediği tarzda değildi zaten. şimdi ahmet erkek tay denemede dollar mana bineceğine göre zala bey pas geçecek galiba ,özcan hardtmed de zorro da hışman akın bold sea rover, gökhan ssigoş olur hayırlısı final danceyi halisle tekrar görmek güzel olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir