Byerley Turk Koşusuna ambargo koydu…

Son dört yılın şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya, 6 Ekim 2023 Cuma günü 2000 metre sentetik pistte koşulan G1 Byerley Turk Koşusunu üst üste üçüncü kez kazanarak adeta bu önemli koşuya ambargo koydu.

2021 yılında Yamanlarbeyi ile Long Runner’ı mağlup eden, geçen sene 2022 yılında Oğlum Doruk ile Vincitore’yi geride bırakan başarılı jokey, bu sene de Vincitore’ye binip Altınsima ve Oğlum Doruk’u geçerek Byerley Turk Koşusunda üst üste üçüncü kez finiş çizgisini önde geçmesini bildi.

Kocakaya 2015 yılında aynı koşuyu Güngör Baba isimli safkanla da kazanmıştı. Şampiyon jokey aynı zamanda 2006 yılında bu yana koşulmaya başlayan mücadelede en çok birincilik elde eden jokey…

News Reporter

3 thoughts on “Byerley Turk Koşusuna ambargo koydu…

  1. Kocakaya çok farklı yapıda bir jokeyimiz, İyi jokeylerimiz çok, Fakat Gökhan Türkiye nin bu işte adeta kabuğunu kırıyor, yeni bir yol açıyor.. Bir bakıyorsunuz günü birlik Avrupa da at binmiş ertesi gün Adana da yarışıyor, Ya da ertesi gün Amerika da mücadele ediyor. Şimdi de Amerika da devam etmek istediğiyle ilgili haberler gelmeye başladı.
    Büyük başarılar diliyorum, yeni nesillere yeni yollar göstermekte öncülerden olduğu içinde teşekkür ediyorum.

  2. Abi kim Gökhan’ın yarışlar dan soğuttu ise Allah a havale ediyorum abi adam yarışlar dan gidecek Amerika da at binecek ne işi var orda güvenilir Jokey lerin başında Karataş ile

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir