CAGNER Kocaeli’nde geçilmiyor!

14 Ocak 2022 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı İngiliz atlarına mahsus A3 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi, Eray Hazar’ın yetiştiricisi ve Süleyman Onay’ın antrenörü olduğu Cagner (4y da Victory Gallop – Caminando, Mountain Cat), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Oğlum Doruk (Bosporus) elde ederken, mücadeleden Kuzey Yağmuru (Toccet) üçüncü, Honorable (Pleasantly Perfect) dördüncü, Funky Fred (Rockmaster) ise beşinci olarak ayrıldı.

Cagner (Ahmet Çelik)

Kocaeli’nde 2’de 2 yaptı…

Yarış hayatının 16’ıncı startında 5’inci birinciliğini elde eden Cagner, bu galibiyeti ile kariyerinin 4’üncü Grup koşu galibiyetine imza atarken, hem 7 ay sonra özlediği birinciliğe kavuştu, hem de Kocaeli’nde ikisi de Grup olmak üzere piste çıktığı ikinci yarışından da zaferle ayrılmasını bildi.

Startla birlikte koşunun liderliğini yapmaya başlayan ve son viraja da 2 boy önde çıkan safkan, sonlarda iyice kolayladı ve rahat bir tempoda 2 boy farkla ve 2’02”20’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.