CAGNER’den çim pistte ilk birincilik….

24 Haziran 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Arjantin Jokey Kulübü koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi olduğu, Eray Hazar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Süleyman Onay’ın yaptığı Cagner (4y da Victory Gallop – Caminando, Mountain Cat) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Zafer Ateşi (Win River Win) elde ederken, mücadeleden Akgün (Toruk Macto) üçüncü, Vernazza (Authorized) dördüncü, Mister Görkem (Powerscourt) ise beşinci olarak ayrıldı.

Çimde ilk kez kazandı…

Yarış yaşamının 23’üncü startında 8’inci birinciliğini elde eden Cagner, Arjantin Jokey Kulübü Koşusu galibiyeti ile kariyerinin 7’inci Grup zaferine imza atarken, aynı zamanda altıncı kez start aldığı çim pistteki ilk birinciliğine imza attı.

Toplu sayılacak bir çıkışla birlikte ilk metrelerde dış kulvardan atak yapan Akgün koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Cagner daha sonra Trevi Fountain ve Vincitore sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Akgün liderliğini korurken yine ikincilikte Cagner dışında Trevi Fountain dördüncülükte Vincitore şeklinde 1200 ve 1000 startları geçildi. 800’de yine Akgün lider, Cagner yine takipte üçüncülükte Vincitore ve Trevi Fountain sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Akgün liderliğini korumaya çalışırken dışından Cagner, daha geriden Zafer Ateşi’nin atakları görüldü. 200’de rakiplerine hakim olan Cagner son metrelerde kuvvetli gelen Zafer Ateşi’nin ataklarına karşılık vererek 1 boy farkla ve 2’29″99’luk derecesi ile kazanan isim oldu.

Cagner (Akın Sözen)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir